Міськрайонна газета

ПРАВА ЛЮДИНИ – ГАРАНТІЯ РОЗВИТКУ ЛЮДСТВА

Відповідно до Указу Президента України від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» кожного року в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права. У цьому році у Шосткинському районі Всеукраїнський тиждень права пройшов з 04 по 10 грудня, що мав на меті підвищити рівень правової освіти населення.

У рамках Тижня права Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилися комплексні, орієнтовані на різні категорії населення інформаційно-просвітницькі заходи.

Так, для безробітних, що перебувають на обліку в Шосткинському міськрайонному центрі зайнятості організовано лекцію-диспут «Права осіб постраждалих від торгівлі людьми». Учасники даного дійства мали можливість: 1) ознайомитися зі статистикою постраждалих осіб від торгівлі людьми в Україні та в усьому світі в цілому; 2) проаналізувати права людей, які постраждали від торгівлі людьми в межах своєї країни, так і на території інших держав. У ході обговорення питань учасники заходу дали відповіді на запитання анкети стосовно їхньої обізнаності щодо явища торгівлі людьми.  При проведенні заходу, слухачам лекції роздано пам’ятки, брошури, буклети стосовно того, як не потрапити у руки торгівців людьми.

Спільними зусиллями педагогічного колективу та адміністрації Чапліївського та Клишківського НВК, представників Шосткинського РЦСССДМ, Служби у справах дітей, інспектора Ювенальної превенції сектору превенції Шосткинського відділу поліції ГУНП у Сумській області з учнями шкіл проведено захід інформаційного характеру стосовно прав і обов’язків школярів. Під час даної зустрічі психологом Шосткинського РЦСССДМ надано інформацію стосовно явища домашнього насильства по відношенню до дітей.

Явище насильства в сім’ї – це глобальна проблема людства, оскільки порушуються громадянські права та свободи людини. Відомий польський психолог, що детально досліджував проблему насильства в сім’ї, Єжи Мелібруда виділив 4 ознаки насильства: насильство завжди здійснюється за попереднього наміру; суть насильства полягає у порушенні прав і свобод конкретної людини; насильство є таким порушенням прав і свобод людини, що унеможливлює її самозахист; насильство в умовах відсутності самозахисту завдає певної шкоди. У ході обговорення питань спільно з учнями  виділено та проаналізовано основні види та наслідки насильства.

По закінченню заходу учням та всім присутнім наголошено на тому, що насильство в будь-якому прояві – це протиправні дії, про які в жодному разі не можна мовчати.

Проведені зазначені заходи спрямовані на здобуття громадянами України знань про свої законні права і механізми їх захисту. Варто запам’ятати, що утвердження та забезпечення дотримання прав людини – є найвищою цінністю кожної правової держави.