Міськрайонна газета

ВПЛИВ ОРГАНІЗОВАНОГО ВІЛЬНОГО ЧАСУ НА СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ

Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 8 лютого 2018 року на базі Чапліївського НВК для дітей з прийомних сімей проведено лекцію з елементами тренінгу «Вплив організованого вільного часу на становлення особистості».

Мета заходу – актуалізація уявлень про час, ставлення до нього, особливості та способи організації вільного часу школяра.

Час людини, сім’ї, суспільства є нематеріальною формою багатства, значною соціальною цінністю. Його основні складові – робочий час, який людина присвячує праці, та час, який людина використовує на власний розсуд. Кожна складова часу має своє призначення, соціально-економічний зміст, функції.

Вільний час є простором, у якому відбувається фізичний та духовний розвиток людини, її соціалізація. Протягом вільного часу можуть реалізовуватися ті потреби, які неможливо задовольнити в робочий час.  

За змістом, вільний час– це найбагатший час, заповнений, як правило, суспільно-корисною діяльністю, спрямованою на духовний та моральний розвиток особистості, формування її трудової і соціальної активності, самовиховання та саморозвиток, фізичне вдосконалення.

Вільний часшколярів – це частина загального бюджету часу, яка залишається після навчання, інших справ і яка використовується кожним на власний розсуд залежно від інтересів, потреб, схильностей.

Під час планування свого робочого й вільного часу школярам варто:

  •   день починати вчасно, зайві 5 або 10 хвилин, які вони проводять  в ліжку, не допоможуть виспатись;
  •   збиратися до школи заздалегідь (звечора скласти в портфель  необхідні речі, підготувати одяг);
  •   відмовитися від щоденного перегляду ток-шоу, серіалів, різноманітних телепередач та ін.;
  •   на вихідних залишити за собою право дивитися телесеріали, але не потрібно захоплюватися, а тільки присвячувати цьому 1 або 1,5 години на день;
  •   відмовитися від використання Інтернету в особистих цілях та ін.

Отже, учням варто організовувати свій час так, щоб встигати з різними справами. А якщо не виходить усе розпланувати, не варто впадати у відчай – це приходить із досвідом.