Міськрайонна газета

САМОРЕАЛІЗАЦІЯ – ВИБІР ЗАВЖДИ ЗА ТОБОЮ

12 лютого 2018 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для безробітних, які перебувають на обліку у Шосткинському міськрайонному центрі зайнятості проведено тренінгове заняття «Самореалізація – вибір завжди за тобою». Захід спрямований на оволодіння молоддю сучасним досвідом самореалізації індивідуальних здібностей та можливостей.

Самореалізація особистості в психології означає:

  • по-перше, сам процес реалізації наявних природних здібностей людини та потенціалу, набутого в результаті цілеспрямованої діяльності особистості;
  • по-друге, результат, досягнутий людиною при втіленні в життя талантів, здібностей, навичок, знань, який сприймається особистістю як важлива складова його існування.

Людина, яка зуміла розвинути і застосувати на практиці свої внутрішні вроджені і набуті ресурси, суспільством оцінюється як успішна особистість. Щоб відбулася така оцінка соціумом, особистість повинна:

  • інтелектуально пізнати себе;
  • прийняти свою індивідуальність;
  • усвідомити свою стійкість і цілісність у часі;
  • сформувати вірну самооцінку;
  • безперервно розвивати і розширювати структуру таланту.

У ході заходу було створено неформальне, невимушене спілкування, яке сприяло розвитку групової динаміки, міжособистісних взаємин і норм у групі. Учасники активно долучилися до виконання вправ, провели самодіагностику мотивації успіху і боязні невдачі. По закінченню заняття вони ознайомилися з ефективними способами та умовами самореалізації особистості.

Отже, самореалізація можлива на тому рівні розвитку людини, коли особистість відкриває і розвиває свої здібності, усвідомлює пріоритети у своїх інтересах і потребах, має певний набір якостей характеру, готова докладати певні вольові зусилля.