Міськрайонна газета

ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОЧИННОСТІ СЕРЕД НЕПОВНОЛІТНІХ ТА МОЛОДІ

У наш час надзвичайно гострою є проблема збільшення правопорушень серед дітей та молоді. Безперечно правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, безробіттям, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, алкоголізму, поширенням інших соціальних явищ. Злочини здійснені неповнолітніми - небезпечне соціальне явище, оскільки негативно впливають на формування особистості, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів. Тому профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх та молоді є надзвичайно важливою.

Саме з цією метою 15 лютого 2018 року на базі Шосткиснького МРВ з питань пробації працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено виховний профілактичний захід серед неповнолітніх та молоді засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі на тему «Небезпека злочину».

Під час заходу учасників було ознайомлено з такими поняттями як «правопорушення», «злочин», «юридична відповідальність», «кримінальне покарання». Особлива увага під час бесіди з правопорушниками приділялася застереженню від вчинення ними в майбутньому протиправних дій, наголошувалось на небезпеці антисуспільної поведінки та на важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів його досягнення.

Було підкреслено, що значну частину злочинів людина скоює у стані алкогольного сп’яніння. Під час заходу учасники були ознайомлені з причинами, наслідками, сучасним станом алкоголізму в країні, статистичними даними алкогольної залежності та смертності від наслідків алкоголізму . У ході заходу серед його учасників Шосткинським РЦСССДМ було проведено анонімний тест «Схильність до алкоголізму», результати якого свідчать про наступне:

-10% опитаних мають задуматись про наслідки вживання алкоголю;

-90% - перебувають в зоні ризику розвитку алкоголізму в недалекому майбутньому.

Всім учасникам заходу було роздано пам’ятки, в яких містилась інформація, як убезпечити себе від вживання алкоголю.

Отже, боротьба з вживанням алкоголю, означає, що в суспільстві в доросле життя щоразу будуть входити здорові, тверезі нові покоління молодих людей, які будуть мати здорових дітей, та будуть формувати нову, вільну від злочинів реальність.