Міськрайонна газета

СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ – ДОПОМОГА ДИТИНІ, ЯКА ОПИНИЛАСЯ У СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИНАХ

Щорічно 15 травня з 1993 року відзначається Міжнародний день сім’ї, мета якого – звернення уваги громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. 

Так, на базі Шосткинського міськрайонного центру зайнятості для безробітних, які перебувають на обліку працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено лекцію «Сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: досвід України».

Учасникам заходу повідомлено, що пріоритетом влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування визначено саме сімейні форми виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Увагу присутніх зосереджено на тому, що в Україні розпочалася робота з впровадження нової форми сімейного виховання – патронату над дитиною, спрямованої на забезпечення права кожної дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, виховуватись у сприятливому та безпечному сімейному середовищі шляхом відновлення здатності батьків опікуватись дитиною та виховувати її належним чином.

Згідно ст. 252 гл. 20 Сімейного кодексу України, патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

По закінченню заходу присутні отримали інформаційні-просвітницькі матеріали.

Отже, кожна дитина має право на виховання у сімейному оточенні, незалежно від того, може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання чи ні.