Міськрайонна газета

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

18 жовтня відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який започаткований Європарламентом у 2007 році. Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації.

Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

З метою профілактики будь-якої експлуатації та підвищення обізнаності з даного питання фахівцями Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та за участі провідного інспектора Шосткинського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області Сергія Гончарова проведено настільну гру «ANTI TRAFFICKING» для учнівської молоді Шосткинського центру професійно-технічної освіти.

У ході гри, виконуючи цікаві завдання, учасники ознайомилися з формами торгівлі, заходами безпеки та розвіяли основні міфи, які зустрічаються при відвідуванні інших країн. По закінченні були надані індивідуальні консультації та листівки відповідної тематики.