Міськрайонна газета

«МИ РІЗНІ – МИ РІВНІ»

30 жовтня 2019 року працівниками Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для безробітних, які перебувають на обліку у Шосткинському міськрайонному центрі зайнятості проведено заняття з елементами тренінгу «Ми різні – ми рівні». Мета заходу – розширення знань мешканців Шосткинського району про проблему гендерних взаємовідносин у суспільстві, виховання засад гендерної рівності та поваги до прав і свобод кожної статі.

У ході даного заходу учасники ознайомилися з такими поняттями, як «стать», «гендер», «гендерна роль», «гендерні стереотипи», проаналізували ознаки, які використовуються для позначення понять «біологічна стать» і «соціальна стать». Також, присутнім повідомлено про основні типи гендерних стереотипів, які визначають психологічні і поведінкові особливості чоловіків і жінок у сучасному суспільстві. Розглянуто особливості проявів гендерної нерівності у професійній та побутовій сфері.

Учасники активно долучилися до виконання і обговорення вправ «Орієнтація на стать», «Жінки-чоловіки», «Добре бути чоловіком, добре бути жінкою, тому що…» та ін.

По закінченню заходу разом з присутніми зроблено висновок, що представники обох статей не тотожні, а рівні у своїх правах. Тому, і жінки і чоловіки повинні мати однакові можливості для реалізації свого потенціалу у всіх сферах суспільного, професійного і сімейного життя.