Міськрайонна газета

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЗАПОБІГАННЯ НЕЛЕГАЛЬНІЙ ТРУДОВІЙ МІГРАЦІЇ. ПРОФІЛАКТИКА СУЧАСНОГО СЕКСУАЛЬНОГО РАБСТВА

В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» для безробітних, які перебувають на обліку у Шосткинській міськрайонній філії Сумського обласного центру зайнятості, 25 листопада 2021 року відділом підтримки сім’ї та координації соціальних послуг управління соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації проведено захід – круглий стіл «Торгівля людьми: запобігання нелегальній трудовій міграції. Профілактика сучасного сексуального рабства».

Під час заходу присутнім наголошено на тому, що кожного року 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства, адже саме в цей день 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. Дата входить у період проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», адже рабство – це і є насильство, посягання на права і життєдіяльність іншої людини.

Увагу учасників акцентовано на тому, що з початком пандемії значно підвищився ризик потрапляння у тенета торгівців людьми: багато громадян втратили роботу, джерело прибутку і тому готові погоджуватися на будь-які пропозиції роботодавців, зокрема й досить сумнівні. Сексуальна форма експлуатації зачіпає найінтимнішу сторону в житті людини і належить до найбільш цинічних злочинів, адже руйнує особисте життя людини, її майбутнє, сімейні стосунки.

Для визначення причин потрапляння молодих дівчат і жінок до рук торгівців людьми, з присутніми виконано вправу, в ході якої визначено інформаційні, правові, економічні і особистісні передумови потрапляння до сексуального рабства. З’ясовано, що в рабство потрапляють не тільки наївні дівчата, які знаходяться в пошуках кращого життя. Стати жертвою сексуальної експлуатації може будь-яка жінка, яка потрапила в скрутне становище.

Також, проаналізовано актуальні способи вербування жінок до сексуального рабства. Обговорено, на що слід звертати уваги, якщо людина збирається за кордон у пошуках роботи.

По закінченню заходу, з учасниками зроблено висновок, що на сьогодні торгівля людьми стала буденним явищем, яким нікого не здивуєш. Це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну. Стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Тому, для того, щоб уникнути такого негативного явища як торгівля людьми, потрібно бути досить обачним у виборі свого кола спілкування, роботодавців та знати як захиститися у випадках потрапляння у неприємну ситуацію.