Міськрайонна газета

АНАТОЛІЙ БОЯРКО: «ДЕРЖАВА ПІДВИЩУЄ ГАРАНТІЇ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ»

Соціальні ініціативи Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА – це якісно новий підхід до вирішення проблем людей

«Сьогодні акценти державної політики спрямовані на забезпечення соціального захисту людей похилого віку, створення умов для їх участі в житті суспільства», – підкреслив під час брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Анатолій Боярко.

За його словами, нині на Сумщині проживає 55,2 тис. ветеранів війни та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Життєзабезпечення ветеранів війни підтримується системою пільг та компенсацій, які гарантуються державою. Ветерани війни користуються пільгами щодо знижки оплати за житлово-комунальні послуги; придбання палива та скрапленого газу; проїзду транспортом; одержання ліків, зубопротезування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням тощо.

Так, за 8 місяців 2013 року ветеранам війни надано пільг на житлово-комунальні послуги на суму 37,3 млн. гривень, пільг і субсидій готівкою на тверде паливо та скраплений газ на 10,8 млн. гривень, на пільгове перевезення у міському та приміському транспорті – на 2,3 млн. гривень. Крім того, всі 55,2 тис. осіб до Дня Перемоги отримали разову грошову допомогу на загальну суму 23,7 млн. гривень.

За ініціативи Президента у 2012 році внесені зміни до Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів. За вибором громадянина забезпечення технічними засобами реабілітації здійснюється трьома шляхами: безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби; через сервісні центри, які створені на всіх державних підприємствах та через органи соціального захисту. Станом на 01.09.2013 людям з обмеженими можливостями в області надано 2930 технічних засобів реабілітації, із них 522 крісел колісних, поінформував Анатолій Боярко.

Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації спільно з підвідомчими управліннями запроваджена єдина технологія прийому громадян. Всі види соціальних допомог та субсидій призначаються за єдиною заявою і одним пакетом документів, наголосив посадовець.

Прийом громадян проводиться в управліннях соціального захисту населення районних державних адміністрацій, міських рад, які працюють щоденно без обідньої перерви, включаючи суботу. Записатися на нього можна у зручний час безпосередньо в управлінні чи у телефонному режимі.

«У рамках реформування системи соціального захисту населення, ініційованого Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ, ми змінюємо стандарти обслуговування громадян. Рівень соціального захисту ветеранів постійно зростає, а виплати здійснюються своєчасно», – зауважив Анатолій Боярко.