Міськрайонна газета

ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВРАЗЛИВИХ ВЕРСТВ НА СЕЛІ

На виконання соціальних ініціатив Президента України В. Януковича та пріоритетних завдань Міністерства з питань підвищення рівня соціального захисту вразливих верств на селі в районі  в минулому році було розширено на 11 осіб фахівців з соціальної роботи, проведено їх навчання. Їх введення до штату центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спрямовано на виконання доручень Президента України, завдань Національної стратегії профілактики соціального сирітства до 2020 року, Державної програми підтримки сім’ї до 2016 року.

Поставлені завдання обумовлюють перехід на новий рівень взаємодії ФСР як із системою соціального захисту населення, громадою, так із іншими системами – органами охорони здоров’я, освіти і науки, внутрішніх справ і, власне, з самою сім’єю. Адже у районі у системі соціального захисту населення функціонують і будинок – інтернат для громадян похилого віку та інвалідів, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) і всі ми надаємо соціальні послуги до 2,0 тис. особам із різних соціальних вразливих груп. Інколи ми спостерігаємо плинність кадрів, бо не всі фахівці мають багатогранну професійну підготовку, аби витримати величезне емоційне та психологічне навантаження. Але разом з тим ми уже маємо результат роботи. За 9 місяців поточного року:

здійснено соціальний супровід 78 сімей (де виховуються 150 дітей) та 8 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах. З позитивним результатом завершено соціальний супровід 32 сімей, де виховується 68 дітей;

з метою перевірки умов виховання і утримання дітей здійснено 123 соціальні інспектування сімей та осіб. 52 особам надана допомога в оформленні документів для призначення соціальних виплат. 10 чол. надана допомога у відновленні документів, реєстрації за місцем проживання. 9 чол.  – надана допомога у постановці на облік до Шосткинського міськрайцентру зайнятості.

Районний територіальний центр надав соціальні послуги у цьому році 1210 громадянам похилого віку, інвалідам – це на 3% більше ніж за цей же період минулого року, в тому числі ветеранам ВВв –  467 чол.

Управлінням соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації за 9 місяців поточного року нараховано та виплачено:

  • допомога сім»ям з дітьми 12547 виплат на загальну суму 8 млн.690,4тис.грн (відповідний період минулого року 11746 виплат на суму 7 млн. 801,9тис.грн) що на 888,5 тис. менше поточного року.
  • допомога інвалідам з дитинства і дітям інвалідам за 9 місяців виплачена в сумі 1млн.808,8тис.грн., в 2012 році 1млн. 616,1тис.грн.
  • державна соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям в 2013 році зроблено виплат 1841 на загальну суму 2млн.248,1тис.грн. в 2012 році виплат на 1 млн.75 тис.грн менше.

3.10.2013 року під головуванням заступника голови Шосткинської районної державної адміністрації Фролової Н.В. відбулася нарада з вищевказаного питання, в якій взяли участь начальник управління соціального захисту населення Могила.В.М., директор районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Святська Я.М. та директор районного територіального центру соціального обслуговування Ліфиренко Т.А.. В ході наради були визначені пріоритетні напрямки подальшої роботи соціальних служб району.