Міськрайонна газета

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Забезпечення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до І категорії та дітей із інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи проводиться згідно «Порядку надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854 в порядку черговості, в межах бюджетних призначень. Показником черговості є дата постановки на облік.

Порядок передбачає укладання трьохсторонніх договорів між санаторно-курортним закладом, управлінням праці та соціального захисту населення та постраждалою особою. При цьому постраждалій особі забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. В разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі, постраждалі громадяни здійснюють доплати за надання послуг у закладі за рахунок власних коштів.

Для забезпечення прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на санаторно-курортне лікування 16 січня 2019 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 22 «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році».

Зазначеною постановою передбачено грошову допомогу для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам, закладам оздоровлення та відпочинку у 2019 році.

Станом на 01.01.2019 на обліку в управлінні соціального захисту населення Шосткинської РДА перебувало 5 осіб, віднесених до 1 категорії. Кошторисні призначення по Шосткинському району дають можливість направити до санаторію 4 вищезазначені особи. На сьогоднішній день вже один громадянин, який постраждав унаслідок Чорнобильської катастрофи отримав санаторно-курортне лікування.

Із питань санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи радимо звернутись до управління соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації (м. Шостка вул. Свободи, 49) кабінет № 13 або телефоном 70928.