Міськрайонна газета

САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

З 1 березня 2017 році змінено Порядок забезпечення осіб з інвалідністю санаторно-курортним лікуванням, а саме Постановою Кабінету Міністрів України № 110 від 01 березня 2017 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200»,  передбачено укладання тристоронніх договорів між органами соціального захисту населення, громадянами, взятими на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням та санаторно-курортними закладами.

Відшкодування вартості санаторно-курортного лікування здійснюється місцевими органами соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів та на підставі актів про надані послуги із оздоровлення.

Відповідно до п. 17 зазначеного Порядку гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Фонду соціального захисту інвалідів та за погодженням з Мінфіном.

Так, у 2019 році Міністерством соціальної політики України було затверджено Наказ від 22.03.2019 року № 416 «Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2019 році», яким встановлено граничну вартість путівки, а саме:

7300,00 (405,50) грн для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства);

22200,00 (634,30) грн для осіб з інвалідністю (інвалідів загального захворювання та з дитинства з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку);

6130,00 (340,6) грн. для особи, що супроводжує інваліда І групи.

За бажанням громадянину можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості таких послуг за рахунок власних коштів особи, при цьому  компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії, та за продовження строку лікування не здійснюється.

Термін перебування у санаторно-курортному закладі для осіб з інвалідністю становить 18-21 день;

Для інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) 35 днів.