Міськрайонна газета

НАДБАВКА ЗА ОСОБЛИВІ УМОВИ РОБОТИ МЕДПРАЦІВНИКАМ, ЯКІ БЕЗПОСЕРЕДНЬО ОБСЛУГОВУЮТЬ ОСІБ ІЗ ЗНАЧНО ЗНИЖЕНОЮ РУХОМОЮ АКТИВНІСТЮ ТА ЛІЖКОВИХ ХВОРИХ

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 р. № 432 (набере чинності із дня опублікування) змінено підхід до встановлення розміру надбавки медпрацівникам, які безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих. Відповідні зміни внесені до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 р. № 875 «Про встановлення надбавки окремим працівникам установ соціального захисту населення».

Надбавка за особливі умови роботи медпрацівникам, які працюють у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричних пансіонатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, психоневрологічних інтернатах та дитячих будинках-інтернатах і безпосередньо обслуговують осіб із значно зниженою рухомою активністю та ліжкових хворих, тепер встановлюється в граничному розмірі 50 % посадового окладу (з підвищеннями), але не менше ніж 15 %. Нагадаємо: раніше був передбачений єдиний розмір такої надбавки — 15 % посадового окладу (з підвищеннями).

Також дещо підкоригували коло отримувачів надбавки. Тепер тут зазначені професіонали та фахівці з вищою медичною освітою за ступенем магістра, бакалавра, молодшого бакалавра, однак по суті це і є ті ж самі лікарі, фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою, що і були вказані раніше. Також, як і раніше, надбавку встановлюють молодшим медичним сестрам з догляду за хворими.

Перелік посад працівників, яким установлюється зазначена надбавка, та її конкретні розміри в межах фонду оплати праці затверджуються керівником установи за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), а в разі відсутності первинної профспілкової організації — з вільно обраними та уповноваженими представниками (представником) працівників.