Міськрайонна газета

ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ СУЧАСНІ ШЛЯХИ ПОТРАПЛЯННЯ ДО РАБСТВА

Міжнародна торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою багатьох країн світу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. З 1991 року понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми (за даними дослідження МОМ), що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Торгівля людьми є занадто прибутковим нелегальним бізнесом. Тому вербувальники вигадують все нові та нові способи з метою експлуатації людини та власного збагачення, наживи.

Найпоширенійші шляхи потрапляння людини до сучасного рабства:

Перший шлях потрапляння українських громадян до торгівлі людьми – це працевлаштування. Окрім туризму, здебільшого, українські громадяни їдуть за кордон з метою працевлаштування і шукають будь-які можливості потрапити за кордон. Останнім часом з’явилося багато оголошень про працевлаштування в газетах, особливо в Інтернеті розміщують оголошення.

Другим шляхом «вивозу» українських громадян за кордон є туристичні поїздки. На відміну від фірм, які працевлаштовують, турфірми офіційно оформляють турістичні візи, які дозволяють легально виїхати в країну, але не дають можливості легального працевлаштування, і тому українські громадяни працевлаштовуються за кордоном нелегально на свій страх та ризик. Відповідальність за їхні долі туристичні агенції не несуть.

Третій шлях виїзду за кордон – знайомства. Значна частина мігрантів їде за кордон за запрошенням випадкових  «знайомих» іншими словами, через мережі посередників та постачальників, шлюбні агенції, які не оформлені в легальні фірми.

Четвертий шлях вивезення – це шлюбні оголошення та контракти. Велика кількість українських жінок мріє одружитися з іноземцем. Існує практика запрошення жінок і дівчат через шлюбні агенції начебто для одруження. На відміну від фірм, які займаються працевлаштуванням за кордоном, це агенції взагалі не повинні отримувати ніяких ліцензій та проходити перевірку.

Торгівля людьми – це величезний злочин, це фактично використання людини, її експлуатація з метою наживи та власного збагачення.

Законодавством України особам постраждалим від торгівлі людьми гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-психологічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи, в тому числі і одноразова матеріальна виплата.