Міськрайонна газета

ДО УВАГИ ВИБОРЦІВ!

Чергові місцеві вибори призначені на 25 жовтня 2015 року. Виборчий процес розпочався з 5 вересня 2015 року.

Обирати представників до органів місцевого самоврядування мають право громадяни України, які досягли на день проведення місцевих виборів вісімнадцяти років, мають право голосу і належать до відповідних територіальних громад та проживають в межах відповідного територіального виборчого округу.

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

Депутатом місцевої ради, сільським, селищним, міським головою, старостою може бути обраний громадянин України, який досяг на день проведення місцевих виборів вісімнадцяти років.

Депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

До складу територіальних і дільничних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення відповідних місцевих виборів, можуть входити громадяни України, які мають право голосу на цих місцевих виборах. До складу виборчої комісії не можуть входити кандидати в депутати, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, їх довірені особи, представники в територіальній виборчій комісії, уповноважені особи місцевих організацій, партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, офіційні спостерігачі, посадові та службові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, судді, працівники судів та правоохоронних органів, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

У період з 12 по 19 жовтня 2015 року буде проводитись уточнення попередніх списків виборців на звичайних виборчих дільницях. В цей період кожний виборець району має можливість за місцем проживання перевірити свої ідентифікаційні персональні дані в списках виборців у дільничних виборчих комісіях. До 14 жовтня 2015 року кожному виборцю буде надіслане іменне запрошення для участі в місцевих виборах. Не отримавши таке іменне запрошення або отримавши запрошення з неправильними ідентифікаційними персональними даними, виборець має право до 19 жовтня 2015 року (включно) звернутись до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою щодо внесення відомостей про нього до списку виборців чи виправлення неточностей в його персональних даних. Після 19 жовтня 2015 року такі заяви дільничними виборчими комісіями не розглядаються. Жителі, які постійно нездатні самостійно пересуватись, мають право до 13 жовтня 2015 року повідомити про це відповідні сільські (селищну) ради, для того щоб керівники органів місцевого самоврядування у встановлені терміни подали відповідну інформацію до Державного реєстру виборців та була внесена відповідна відмітка в уточнені списки виборців і вони змогли проголосувати за місцем перебування.

Голосування на чергових місцевих виборах буде відбуватись з 8-00 до 20-00 години 25 жовтня 2015 року. Членами дільничної виборчої комісії кожному виборцю за пред’явленням документу, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця (паспорт або тимчасове посвідчення громадянина України), буде видано по 4 види бюлетенів для голосування з різних видів місцевих виборів (депутатів Сумської обласної ради, депутатів Шосткинської районної ради, депутатів сільських (селищної) рад, сільських (селищного) голів). Виборець може перебувати у приміщенні для голосування протягом часу, необхідного для голосування. Виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім члена виборчої комісії, кандидата, уповноваженої особи місцевої організації партії, довіреної особи кандидата, офіційного спостерігача. Виборець не має права передавати свої виборчі бюлетені іншим особам. Отримання виборчого бюлетеня від інших осіб (крім члена виборчої комісії, який видає бюлетень), заохочення або примушування виборців до передачі бюлетеня іншим особам шляхом підкупу, погроз або іншим способом забороняються.

 

З метою підготовки повних і достовірних списків виборців на чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року запрошуємо всіх виборців Шосткинського району перевірити відомості про себе в Державному реєстрі виборців у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Шосткинської районної державної адміністрації за адресою: Сумська обл., м. Шостка, вул. К. Маркса, 54, 4 поверх (ліве крило), каб. 48, контактні телефони: 4-66-00, 4-67-24. При зверненні необхідно мати при собі паспорт громадянина України.