Міськрайонна газета

УСПІШНА ЗИМІВЛЯ - ПЕРСПЕКТИВА ЗРОСТАННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ ХУДОБИ

В господарствах району продовжується зимово-стійловий період худоби.

Для визначення стану готовності господарств до зимівлі худоби та птиці  в вересні - жовтні 2015 року, відповідно до плану роботи спеціалістами управліннь агропромислового розвитку та ветеринарної медицини проводилися обстеження тваринницьких приміщень та обладнання, фізіологічного стану тварин, наявної кормової бази господарств. Наразі здійснюються щотижневі виїзди по господарствах району з метою перевірки стану зимівлі худоби.

В районі розроблено та затверджено Виробничу програму на зимівлю худоби в 2015 – 2016 роках, яка вміщає в себе 5 розділів: поголів’я худоби, виробництво продукції, кормозабезпечення, кадрове та технічне забезпечення галузі.

З метою утримання наявної худоби в зимово-стійловий період 2015 - 2016 років  сільськогосподарські підприємства  забезпечені необхідною кількістю приміщень: 20 для утримання ВРХ, в тому числі 10 корівників, 3 для утримання свиней та 2 вівчарники.  На сьогодні всі вони відремонтовані, побілені і продезінфіковані. 

Не менш важливим фактором успішної зимівлі є забезпеченість худоби кормами. Господарствами району з метою забезпечення тваринництва на період зимівлі заготовлено 1576 тонн сіна, 6500 тонн сінажу, 10300 тонн силосу, 1150 тонн соломи та  1720 тонн концкормів. За зоотехнічною нормою годівлі господарства забезпеченні кормами на 116%.

Завдяки своєчасній підготовці виробничих об’єктів тваринницьких ферм до зимівлі, забезпечення  худоби високоякісними кормами, галузь тваринництва має можливість зберегти наявне поголів’я та отримати заплановані показники виробництва тваринницької продукції.