Міськрайонна газета

СЕРГІЙ ІЛЬЄНКО: «ЯКІСНА ЗИМІВЛЯ ТВАРИННИЦЬКОЇ ГАЛУЗІ – ЗАПОРУКА МАЙБУТНІХ ДОСЯГНЕНЬ»

Про це заявив виконуючий обов’язки голови Шосткинської районної державної адміністрації, підводячи підсумки обговорення на апаратній нараді інформації начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Людмили Воронець про підготовку галузі тваринництва району до зимівлі 2016-2017 років та забезпечення громадського тваринництва кормами.

На сьогоднішній день в районі тваринництвом займаються 11 господарств різних форм власності, в тому числі 8 господарств займаються галуззю скотарства. На даний час в районі тривають роботи з підготовки тваринницьких приміщень до зимівлі худоби, ведуться роботи по ремонту покрівлі, утепленню вікон та дверей.

Для зимово-стійлового періоду в районі буде використовуватись 24 приміщення, з них 21 для утримання ВРХ, в тому числі 10 корівників, 1 для утримання свиней та 2 вівчарники.  Наявність такої кількості головомісць дасть можливість розмістити все вихідне поголів’я, яке ми будемо мати на початок зимівлі. На даний час тваринницькі приміщення відремонтовані на 68 %, в т.ч. корівники на 70,2%.

Для забезпечення відтворення поголів’я в районі діє 10 пунктів  штучного осіменіння, з яких 6 обслуговують особисті селянські господарства.

В сільськогосподарських підприємствах працює 5 пунктів штучного осіменіння, які на 92 % готові до зимівлі.

Під постійним контролем знаходиться питання виробництва та заготівлі кормів для потреб тваринництва. Були розроблені та доведені розрахунки для кожного господарства. Кормовій групі в структурі посівів було відведено 2126 га, що складає 7,0% від всієї посівної площі. Під силосні культури відведено 484 га, в тому числі кукурудзи на силос посіяно 465 га (ТОВ «УГАК», ТОВ «Контакт плюс», ПСП «Онікс», ТОВ «АФ «Глазівська», ТОВ «АФ ім..Шевченка»), що дасть змогу заготовити близько 11,0 тис. тонн силосу, на сьогодні у господарствах вже заготовлено 7,5 тис тонн силосу. Також посіяно заплановані обсяги однорічних та багаторічних  кормів, сінажу та сіна – 1642 га.

Виробничою програмою на зимівлю худоби для забезпечення потреби вихідного поголів’я передбачено заготовити не менше 43,8 ц.к.од. річної потреби, в тому числі 28,1 ц.к.од на зимівлю. На сьогодні господарства заготовили 24,4 ц.к.од. на умовну голову, або 86,8% до потреби. (очікується 32,3).

Також районна державна лабораторія проводить аналіз кормів на наявність поживних речовин та якість виконаних робіт з дезінфекції приміщень.