Міськрайонна газета

В РАЙОНІ РЕАЛІЗУЄТЬСЯ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ ПО ГІПЕРТОНІЧНІЙ ХВОРОБІ

Недугою підназвою «гіпертонічна хвороба» в Україні хворіє кожен третій дорослий - цебільше 12 млн. чоловік і, на жаль, лише третина приймає необхідні препарати регулярно, а тільки 10-12% здійснюють контроль за своїмздоров'ям.

Якщо не лікувати гіпертонію, у пацієнта зростає ризик смерті від інфаркту міокарда або інсульту, а тривалість життя скорочується на 5-10 років. Тому одним з основних завдань охорони здоров'я є зниження смертності населення відсерцево-судинної патології, покращення якості та тривалості життя пацієнтів з артеріальною гіпертензією.

У зв'язку з цим було прийнято і введено в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 24.04.2013 № 340, що дозволяє впровадити державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування хворих з гіпертонічною хворобою, який передбачає механізм часткового відшкодування вартості ліків від цього захворювання.

Кількість населення Шосткинського району складає 21655 осіб, з яких-5570 хворі на гіпертонічну хворобу,що складає 25,7% від всього населення. Ці хворі потребують постійного лікування й систематичного вживання ліків, що дозволить суттєво знизити ризик виникнення інфаркту чи інсульту. Завдяки цьому проекту люди, хворі на гіпертонію, мають можливість за відповідними рецептами купувати гіпотензивні препарати за зниженими цінами.

Медичні заклади Шосткинського району також беруть участь у реалізації даного проекту. Для цього пацієнту потрібно звернутися до сімейного лікаря  і отримати рецепт, за яким у визначеній аптеці йому дадуть ліки за зниженою ціною.

Станом на сьогодні в сільській місцевості визначено КЗ «Аптека № 40», який задіяно в реалізації проекту. Це аптеки, які знаходиться в смт. Вороніж та с. Чапліївка. З рецептом також можна звернутись до аптек «Фарм-Союз», «Чернігів-Фармація», «Панацея», ЧП «Пищик» в м. Шостка.

Цей проект покликаний допомогти, головним чином, соціально незахищени мпацієнтам, зробивши ліки доступнішими для них. Його мета – залучати більше пацієнтів з гіпертонічною хворобою для проведення їм адекватного лікування та домогтися зниження виникнення ускладнень. Зокрема, таких важких як інсульт та інфарктміокарду.

Запрошуємо всіх, хто потребує лікування гіпотензивними препаратами, до участі у проекті.