Міськрайонна газета

ПРО ВИКОНАННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ В СФЕРІ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Повноваження в сфері здійснення державного захисту прав споживачів на території Сумської області здійснюють Інспекція з питань захисту прав споживачів, місцеві органи влади, громадські організації захисту прав споживачів.

Згідно зі ст.42 Конституції України – держава захищає права споживачів, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (пп.3 п.6 ст.30) на місцеві ради в межах, визначених Конституцією і законами України покладені обов’язки здійснювати на відповідних територіях державний контроль за додержанням правил торгівлі, побутового, транспортного, комунального обслуговування, законодавства про захист прав споживачів.

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» (п.8 ст.16) на місцеві державні адміністрації в межах, визначених Конституцією і законами України покладені обов’язки здійснювати на відповідних територіях державний контроль за додержанням правил торгівлі, побутового, транспортного, комунального обслуговування, законодавства про захист прав споживачів.