Міськрайонна газета

ВІКТОР ДОЛИНЯК: «СПОЖИВАЧІ ТОВАРІВ І ПОСЛУГ У НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ РАЙОНУ ПОВИННІ БУТИ ЗАХИЩЕНІ»

На апаратній нараді при голові Шосткинської районної державної адміністрації було заслухано інформацію начальника відділу торгівлі та підприємництва управління економічного розвитку і торгівлі Шосткинської районної державної адміністрації  Валентини Хряпченко про виконання закону  «Про захист прав споживачів» на території району. За перше півріччя 2014 року до відділу торгівлі та підприємництва звернулося    5 споживачів, які придбали неякісні товари.  При з`ясуванні питання було виявлено, що придбані товари мали скриті виробничі дефекти. Трьома заявниками товари були придбані  в установленому місці торгівлі на залізничному вокзалі. З керівниками було проведено відповідну роботу. Споживачам в двох випадках було повернуто кошти. а в одному- зроблено обмін з доплатою в різницю більшої вартості придбаного товару . 2 споживачі з сіл Івот та Миронівка придбали  єлектром`ясорубку та електричну праску в торговельних закладах м.Шостка. Після відповідної роботи з керівниками торговельних підприємств міста нашим споживачам було замінено товари неналежної якості на інші. З питання невідповідності придбаного товару потребам та смакам покупців до райдержадміністрації звертнулося 6 споживачів. З селища міського типу 4 (придбали холодильник та нерозрахували  розмір кухні, тобто на підставі пункту 1 статті 9 споживача не задовольнили габарити товару. В результаті було зроблено обмін товару з поверненням різниці вартості товару. Придбана ковдра не підійшла за кольором. Стіл та 4 стільці, за словами споживача, займають багато місця. Питання вирішені на корість споживачів. Мешканці сіл Ображіївка та Гамаліївка придбали  фотоапарат та набір посуду, який не сподобався. В результаті повернуто кошти та зроблено обмін на інший набір посуду. Споживач з селища Вороніж звернувся зі скаргою на затягування виконавцем замовлених робіт. Замовив 2 вікна і чекав замовленння 2 місяці , а умовами договору передбачено виконання замовлення в термін 20 днів. При вирішенні даного питання виникли складнощі,але і воно було вирішене.

Щодо виконання Закону України «Про захист прав споживачів» на  підвідомчих територіях селищної та сільських рад, то в кожному виконкомі визначені відповідальні особи за здійсненням закону «Про захист прав споживачів» розпорядженнями голів та рішеннями виконкомів. Несуттєві звернення відповідальні особи вирішують на місці, з більш складних питань направляють споживачів до відділу торгівлі та підприємництва. Тобто відділ тісно співпрацює з виконкомами селищної та сільських рад з даного питання.

«В даний час спостерігається порушення прав споживачів в завищенні цін на соціальні сорти хлібобулочних виробів. З даного питання проводилися наради з суб’єктами господарювання , яки виготовляють та реалізують хлібобулочні вироби. Головою районної державної адміністрації дано ряд доручень з даного питання, надіслано листи до виробників продукції, керівників торговельної мережі району, селищного та сільських голів, контролюючим та наглядовим службам. Дане питання знаходиться на контролі.

Нам є над чим працювати, щоб наші споживачі були задоволені при придбанні товару чи послуги і, як говорить народна мудрість, «Споживач завжди правий», - заявила підводячи підсумок Валентина Хряпченко.

Голова райдержадміністрації сконцентрував увагу відповідних посадових осіб на недопустимість реалізації через торговельну мережу продовольчих товарів з порушеним терміном реалізації. Він доручив створити представницьку комісію, організувати перевірку торговельних підприємств та притягнути до відповідальності їх керівників у разі виявлення порушень.