Міськрайонна газета

ЗОНА ВІЛЬНОЇ ТОРГІВЛІ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КАНАДОЮ

У результаті візиту першої офіційної делегації Херсонської області в Канаду на запрошення Канадсько-Української торгової палати українські товаровиробники отримали можливість експортувати товари в Північну Америку через зовнішню торгівельну зону Ніагара за спрощеною процедурою. Ця процедура підкріплена цілим пакетом стимулюючих преференцій, виражених у конкретних інструментах і сервісах.

Сюди входять:

1)       безмитне ввезення товарів;

2)       податкові пільги;

3)       «єдине вікно підтримки експортера» (оперативне вирішення супутніх питань – у тому числі сертифікація, ліцензування, митниця, алгоритми дій);

4)       пряме спілкування в «одному місці» з представниками більш ніж 600 компаній (баєри, дистриб’ютори, представники торговельних мереж і великих виробників, інші імпортери/експортери);

5)       зосередження супутніх сервісів (логістика, складські приміщення, можливість перефасування, перепакування, складання/розбирання продукції під потреби ринку США та Канади);

6)       кадрове забезпечення;

7)       можливість відкрити власне представництво, власні виробничі потужності;

8)       доступ до фінансових інструментів (кредитування покупців, грантові гроші).

Зовнішньоторговельна зона – це форма вільної економічної зони, яка спеціалізується на розвитку міжнародної торгівлі (експорт/імпорт). Зовнішньоторговельна зона спеціально створена для того, щоб через неї проходила якомога більша кількість товару з усього світу.

Зовнішньоторговельна зона Ніагара (далі ЗТЗ) – це територіально-адміністративна одиниця: площа 1 854,25 км2, населення 431 346 чол., 12 міст, яка входить в провінцію Онтаріо. На її території знаходиться Ніагарський водоспад. Всі переваги ВТЗ діють на всій території регіону Ніагара.

У ВТЗ Ніагара є своє керівництво, що забезпечує всебічну комплексну підтримку експортерам, яка включає особисту комунікацію з канадськими федеральними органами і службами, а також ініціювання всіх необхідних рішень на урядовому рівні.

Окрім експорту товарів канадські партнери очікують відкриття у Канаді компаній з українськими власниками та капіталом, створення глобальних торговельних альянсів.

Більш детальну інформацію можна знайти за посиланням: https://niagara.studyaction.ca/.