Міськрайонна газета

ЗАБОРОНЕНА РЕКЛАМА АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ – КОНТРОЛЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Відповідно до змін, внесених Законом України від 28.12.2014р. №71-VІІІ до Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР, з 1 липня 2015 року пиво вважається алкогольним напоєм

Статтею 22 Закону України «Про рекламу» реклама алкогольних виробів, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється засобами зовнішньої реклами.

Поряд з цим, Головним управлінням Держспоживслужби в Сумській області встановлюються чисельні випадки порушень норм законодавства про рекламу алкогольних виробів, а саме: брендування логотипами алкогольних напоїв (переважно пива) парасольок, крісел чи столів на літніх майданчиках, зовнішнє брендування торгових точок (вітрин або вікон стаціонарних об’єктів торгівлі та малих архітектурних форм), зображеннями алкогольних напоїв в тому числі пива, знаків для товарів і послуг, інших об’єктів інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої.

Відповідальність за порушення законодавства про рекламу передбачена ст.27 Закону України «Про рекламу» та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженого постановою КМУ від 26.05.2004р. № 693.

Звертаємо увагу! Відповідно до пункту 2 статті 27 Закону України «Про рекламу» відповідальність несуть в тому числі і розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами. Тобто, суб’єкти господарювання, які надали згоду на розміщення на фасадах своїх приміщень, холодильному обладнанні, на зонтах, столах, стільцях, тощо реклами алкоголю несуть відповідальність як розповсюджувачі. Особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області відстежує процеси і тенденції, негативні прояви у зовнішній рекламі та у разі виявлення порушень притягує порушників до відповідальності».