Міськрайонна газета

Районний Будинок культури

Комунальний заклад «Шосткинський районний Будинок культури»

Шосткинської районної ради Сумської області

вул. Радянська,3,смт. Вороніж, 41140

Тел. (05449) 7-63-47

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 10.00 до 18.00;

обідня перерва – з 13.00 до 14.00;

вихідні дні: субота, неділя.

  • Директор РБК - Невдах Віктор Васильович
  • Керівник зразкового хореографічного колективу «Дарунок» – Бонько Лариса Вікторівна
  • Керівник зразкового фольклорного колективу «Проліски» - Петрусенко Андрій Васильович
  • Художній керівник РБК – Яковлева Вікторія Олександрівна
  • Керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва – Приходько Анна Олександровна

Шосткинський районний Будинок культури відділу культури  Шосткинської районної державної адміністрації  – є комунальним закладом, який діє з метою створення умов для самостійної творчості, формування громадської думки, духовного розвитку, задоволення культурних потреб і організації відпочинку населення та фінансується з районного бюджету.

Управління Шосткинським РБК здійснюється відділом культури  райдержадміністрації .

Пріоритетним напрямком роботи Шосткинського РБК є:

- збереження, розвиток і популяризація української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території району;

- популяризація культурної спадщини, як національної культури;

- організація культурного дозвілля громадян.

Головною функцією Шосткинського РБК є культурно-творча, методична, виховна, пізнавальна, розважальна робота.

Завдяки фахівцям на високому професійному рівні   проходять культурно – масові заходи в Шосткинському районі.

Заслуговує на увагу досвід Районного Будинку  культури по роботі  з дітьми  та  залученню їх до  культурної сфери. При РБК працює 10 клубних формувань , в яких займається 145 дітей.

Зразковий хореографічний колектив «Дарунок»

З 2002 року при  РБК  працює  дитячий хореографічний колектив «Дарунок», керівник - Бонько Лариса Вікторівна. В 2006 році колективу присвоєно звання «зразковий». Колектив складається з трьох  різновікових груп, у яких займається  78 дітей.  Ларисою Вікторівною постійно ведеться робота  по залученню дітей до діяльності колективу.

Зразковий хореографічний колектив «Дарунок» добре відомий  шанувальникам хореографічного мистецтва в районі  та  за його межами. Колектив являється  окрасою усіх  культурно - мистецьких заходів району. Неодноразово  з творчими поїздками виїжджав  в міста: Путивль, Глухів, Новгород-Сіверський. За високі творчі досягнення колектив  був внесений на Районну Дошку пошани. «Дарунок»  являється активним учасником  обласного фестивалю – конкурсу  хореографії «Поліські візерунки», районного фестивалю народної творчості «Поліські барви», естафети праці та культури, «Кулішевих читань» та ін.

Зразковий фольклорний колектив «Проліски»     

Одним із кращих колективі в районі є дитячий  фольклорний колектив «Проліски». Він  був заснований  у 1999 році художнім керівником Стрельцовою Ольгою Сергіївною. За високий художній рівень та виконавську майстерність у 2002 році колектив був удостоєний  звання «зразковий».

В колективі займається більше 35 дітей, мешканці смт Воронежа. Склад – має дві групи : старшу та молодшу  підготовчу групу.

В репертуарі багато  старовинних народних пісень, обрядів, скоромовок, ігор, дитячих забавок.

Керівник колективу прививає дітям любов до української народної творчості, української пісні, рідної мови, любові до землі, де народилися. Займаючись в колективі, діти вчаться поважати один одного, поважати керівника, поважати  ту справу, в яку вкладають частинку своєї дитячої душі.  

За активну участь в культурному житті району  колектив неодноразово нагороджувався грамотами та подяками управління культури і туризму, відділу культури, районної державної адміністрації та селищної ради.

Дитячий зразковий  фольклорний колектив «Проліски»районного Будинку культури, керівник Петрусенко Андрій Васильович.