Міськрайонна газета

Районний Будинок культури

Комунальний заклад «Шосткинський районний Будинок культури»

Шосткинської районної ради Сумської області

вул. Михайлівська, 3, смт. Вороніж, 41140

 

Тел. (05449) 7-63-47

 

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 10.00 до 18.00;

обідня перерва – з 13.00 до 14.00;

вихідні дні: субота, неділя.

 

Директор РБК - Невдах Віктор Васильович

Керівник «Зразкового» хореографічного колективу «Дарунок» – Бонько Лариса Вікторівна

Керівник «Зразкового» фольклорного колективу «Проліски» - Зенченко Алла Федорівна

Керівник «Зразкового» гуртка - студії декоративно-прикладного мистецтва «Кольоровий світ» - Воронець Анна Олександрівна

Керівник «Народного» вокального колективу «Яворина» - Єресь Микола Васильович

Художній керівник РБК – Яковлева Вікторія Олександрівна

 

Шосткинський районний Будинок культури відділу культури Шосткинської районної державної адміністрації – є комунальним закладом, який діє з метою створення умов для самостійної творчості, формування громадської думки, духовного розвитку, задоволення культурних потреб і організації відпочинку населення та фінансується з районного бюджету.

 

Управління Шосткинським РБК здійснюється відділом культури Шосткинської районної державної адміністрації.

 

Пріоритетним напрямком роботи Шосткинського РБК є:

- збереження, розвиток і популяризація української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території району;

- популяризація культурної спадщини, як національної культури;

- організація культурного дозвілля громадян.

Головною функцією Шосткинського РБК є культурно-творча, методична, виховна, пізнавальна, розважальна робота.

 

Завдяки фахівцям на високому професійному рівні проходять культурно – масові заходи в Шосткинському районі.

Заслуговує на увагу досвід Районного Будинку  культури по роботі з дітьми та залученню їх до культурної сфери. При РБК працює 9 клубних формувань, в яких займається 137 дітей.

 

«Зразковий» дитячий хореографічний колектив «Дарунок»

 

З 2001 року при РБК працює дитячий хореографічний колектив «Дарунок», керівник - Бонько Лариса Вікторівна. В 2006 році колективу присвоєно звання «Зразковий». Колектив складається з трьох  різновікових груп, у яких займається 74 дітей. Ларисою Вікторівною постійно ведеться робота  по залученню дітей до діяльності колективу.

Зразковий хореографічний колектив «Дарунок» добре відомий  шанувальникам хореографічного мистецтва в районі та за його межами. Колектив являється окрасою усіх  культурно - мистецьких заходів району. Неодноразово з творчими поїздками виїжджав в міста: Путивль, Глухів, Новгород-Сіверський. За високі творчі досягнення колектив був внесений на Районну Дошку пошани.    За своє життя колектив неодноразово одержував звання переможця, лауреата, нагороди на фестивалях та конкурсах різного рівня. Колектив невід’ємна складова всіх свят та фестивалів в селищі та районі.  Географія виступів та участі в різноманітних конкурсах та фестивалях колективу не обмежена рамками району та області.

За останні роки «Дарунок» приймав участь та виборював призові місця на конкурсах та фестивалях: «Юні таланти Сумщини», диплом, «Танцювальна родина – 2016» м. Суми, диплом за 1 та 2 місце, VI відкритий чемпіонат України серед танцювальних колективів м. Київ, диплом лауреата, дипломи за 1 та 2 місце (2016), «Зірковий шанс» м. Суми, 2015 р. диплом за 1 місце, «Кролевецькі рушники» м. Кролевець, диплом лауреата,«Ритми майбутнього»  м. Київ, диплом 1 ступеня (2017), «Нове покоління» м. Чернігів, «Золотий призер» диплом 2 та 3 місце (2017), «Поліські візерунки»  м. Шостка, диплом за 2 та 3 місце (2017), VI міський відкритий хореографічний фестиваль танцювальних колективів ім. Віри Бондаренко в м. Конотоп, диплом за 2 місце, VII телевізійний проект «Ритми майбутнього» Всеукраїнський конкурс танцю м. Київ, обласне дитяче свято «Ми майбутнє твоє, Україно!»  м. Путивль, районний фестиваль дитячої творчості «Веселі дзвіночки» смт. Вороніж, фестиваль народної творчості «Тобі, єдина Україна, натхнення, творчість і любов», фестиваль народної творчості «Квітуй в любові і добрі, Сумщино, край благословенний!»

 

Зразковий фольклорний колектив «Проліски»

 

Одним із кращих колективі в районі є дитячий фольклорний колектив «Проліски». Він був заснований  у 1999 році художнім керівником Стрельцовою Ольгою Сергіївною. За високий художній рівень та виконавську майстерність у 2002 році колектив був удостоєний  звання «зразковий».

В колективі займається 31дитина. Склад – має дві групи: старшу та молодшу підготовчу групу.

В репертуарі багато старовинних народних пісень, обрядів, скоромовок, ігор, дитячих забавок.

Керівник колективу прививає дітям любов до української народної творчості, української пісні, рідної мови, любові до землі, де народилися. Займаючись в колективі, діти вчаться поважати один одного, поважати керівника, поважати  ту справу, в яку вкладають частинку своєї дитячої душі. 

За активну участь в культурному житті району  колектив неодноразово нагороджувався грамотами та подяками управління культури і туризму, відділу культури, районної державної адміністрації та селищної ради.

Дитячий зразковий  фольклорний колектив «Проліски» районного Будинку культури, керівник Зенченко Алла Федорівна.

 

«Народний» вокальний колектив «Яворина»

 

Жіночий вокальний гурт «Яворина» був заснований Стрельцовою Ольгою Сергіївною у 2011 році.

Колектив брав участь у районному фестивалі народної творчості «Поліські барви», районному фольклорному святі «Купальські передзвони на хвилях Есмані», обласному фестивалі патріотичної пісні «Партизанські зірниці», двічі взяв участь у пісенному конкурсі на Національному Сорочинському ярмарку та двічі виборов почесне третє місце. Ансамбль прийняв участь в обласній національно-патріотичній акції, присвяченій двадцятій річниці Конституції України «Пісенне коло», є дипломантом Міжнародного конкурсу пісенної творчості «Мелодії вічності» в рамках Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники», брав участь у IX - Всеукраїнському фольклорно – етнографічному фестивалі «Золоті ключі» ім. Василя Верховинця. Жіночий вокальний гурт «Яворина» постійно приймає участь у районних заходах та концертах. Колектив брав участь у Всеукраїнському фестивалі «Козацький родослав» (Конотопський район), «Нетленне «Слово...» (м. Новгород-Сіверський), щорічному святі «Купальські передзвони на хвилях Есмані», «Купальські вогні» с. Собич, «Поліські барви», День міста Шостки, День селища Вороніж, День села Гамаліївка, День села Араповичи (Чернігівська область).

У 2018 році вокальному колективу «Яворина» районного будинку культури (керівник Микола Васильович Єресь) було присвоєно звання «Народний».

За творчий внесок у соціально-економічний розвиток Шосткинського району та з нагоди Дня Незалежності України жіночий вокальний колектив «Яворина» у 2018 році занесений на районну Дошку пошани.

 

«Зразковий» гурток - студія декоративно-прикладного мистецтва «Кольоровий світ»

 

Гурток - студія декоративно-прикладного мистецтва «Кольоровий світ» був заснований у 2011 році. В гуртку займається 20 дітей. Діяльність гуртка покликана розвивати у учасників художній смак, моторику рук, охайність в створенні робіт, планування етапів виконання. Керівник гуртка навчає своїх вихованців розвивати композиційне уявлення, використовувати, в створенні робіт, техніки народних промислів, застосовувати сучасні технології.

Гурток - самобутній, яскравий колектив, відомий не тільки в рідному селищі, а й поза його межами. За своє недовге існування гурток декоративно-прикладного мистецтва «Кольоровий світ» неодноразово одержував звання переможця, лауреата, нагороди на фестивалях та конкурсах різного рівня. У 2015 році гурток був нагороджений дипломом Начальника управління культури і туризму Сумської обласної адміністрації, за зайняте ІІ місце в обласному огляді-конкурсі любительських об’єднань та клубів за інтересами, що діють в клубних закладах комунальної форми власності у номінації «Краще клубне об’єднання за інтересами районного клубного закладу».

У 2016 році гуртківці прийняли участь у міському конкурсі «Писанковий розмай» у місті Шостка та були нагороджені грамотою Начальника відділу культури і туризму. У цьому ж році, за активну участь у районному фестивалі дитячої творчості «Веселі дзвіночки», гурток був нагороджений дипломом Начальника відділу культури Шосткинської районної державної адміністрації. Також у цьому році учасникам гуртка була оголошена подяка Воронізького селищного голови, за активну участь у конкурсі «Моя квітуча Україна та творчий підхід до створення квіткових композицій та з нагоди святкування 839-ої річниці селища Вороніж. Гурток декоративно-прикладного мистецтва «Кольоровий світ» був неодноразово нагороджений грамотами начальника відділу культури Сумської обласної державної адміністрації, голови Шосткинської районної державної адміністрації.

У 2018 році вихованці гуртка прийняли участь та стали переможцями Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки». Учасники гуртка посіли призові місця та були нагороджені дипломами Українського державного центру позашкільної освіти.

У 2018 році студія декоративно-прикладного мистецтва «Кольоровий світ» Шосткинського районного будинку культури (під керівництвом Воронець Анни Олександрівни) підтвердила звання «Зразковий».