Міськрайонна газета

Центральна районна бібліотека

Центральна районна бібліотека

вул. Садова,57, смт. Вороніж, 41140

Тел. (05449)7-62-94

E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Розпорядок роботи: з 9.00 до 18.00;

 субота – з 9.00 до 17.00;

вихідні дні: неділя, понеділок

  • Директор центральної бібліотечної системи – Однолєток Наталія Миколаївна
  • Бібліотекарі центральної бібліотечної системи: Чайка Ольга Іванівна, Усик Ніна Миколаївна, Скоп Галина Миколаївна

Шосткинська районна ЦБС Шосткинської районної ради Сумської області – бібліотечно-бібліографічний, культурно-освітній, інформаційний заклад, що забезпечує загальнодоступність книг, періодичних видань та інших носіїв інформації користувачам всіх категорій, що проживають на території району. 

Шосткинська районна централізована бібліотечна система є комунальним закладом Шосткинської районної ради Сумської області.

Шосткинська районна ЦБС об’єднує бібліотеки за адміністративно-територіальним принципом у єдине структурно-цілісне утворення для найбільш ефективного використання бібліотечних ресурсів району. До складу Шосткинської районної ЦБС входить центральна районна бібліотека, центральна районна бібліотека для дітей та бібліотеки, що розташовані в межах адміністративного району на правах філій. На даний час виконує обов’язки  директора Шосткинської районної ЦБС заступник директора по роботі з дітьми Тищенко М.В.

Центральна районна бібліотека є головною бібліотекою району. Вона має відповідні відділи, формує, зберігає і організовує єдиний фонд документів, визначає його структуру та здійснює розподіл між бібліотеками-філіалами, відділами центральної районної  та бібліотеки для дітей, організовує його циркуляцію і використання. Центральна районна бібліотека є організаційно-методичним центром для бібліотек-філій Шосткинської районної  ЦБС.   

В Шосткинській ЦРБ працює краєзнавчо-етнографічна музейна кімната, в якій відображена історія селища в літературних джерелах і представлені предмети побуту та ремесел вороніжців. Прикрасою кімнати стали фотографії чарівної природи нашого краю, його архітектурних та історичних пам΄яток, а також картини місцевих художників. В стінах музейної кімнати проводиться багато екскурсій, історичних мандрівок, краєзнавчих читань для учнів, дітей-інвалідів, мешканців та гостей селища.  

Бібліотека спрямовує свою роботу на популяризацію літератури з різних напрямків, бере активну участь в районних заходах, організовує виставки декоративно-прикладного мистецтва до Дня незалежності України, до Дня м. Шостка, до Дня селища, естафети праці та культури, вносить вагомий внесок у розвиток рідного краю.