Міськрайонна газета

Народні колективи

Народний вокальний ансамбль «Чарівниці» Ображіївського СБК

Народний вокальний ансамбль «Чарівниці» був заснований в 1987 році.

Звання народний ансамбль носить з 1993 року.

Ансамбль має цікаві традиції, чудовий на цей час репертуар, гарні костюми.  Він  відрізняється від інших колективів манерою  співу, сюжетністю номерів, майстерним  виконанням та різноманітною програмою .

В колективі колективу  на сьогодні 11 учасників, в основному  це молодь села.  

Завдяки високому професіоналізму керівника колективу Паніматченко Андрія Івановича репертуар народного вокального ансамблю «Чарівниці» поповнився новими піснями, з’явилося  чисте звучання та багатоголосся.

Концертна діяльність вокального ансамблю насичена. Вони активні організатори всіх культурно - мистецьких заходів, які проходять  на території  села. Ансамбль бажаний гість на районному фестивалі народної творчості «Поліські барви», тематичному концерті,  присвяченому Дню Незалежності України, святкуванні м. Шостки та району.

Виступи  ансамблю користуються великою популярністю не тільки в районі, а за його межами. Колектив - лауреат Міжнародного  літературно – мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники», учасник  Хрестовоздвиженського ярмарку  в м. Кролевець, учасник районного фестивалю «Купальські передзвони на хвилях Есмані» Кролевецького району.

Завдяки керівнику ансамбль не зупиняється на досягнутому, а поступово розвивається і досягає творчих злетів.    

Народний вокальний ансамбль «Чарівниці» Ображіївського СБК, керівник Паніматченко Андрій Іванович.

Народний фольклорний колектив «Вишиванка» Шевченківського СК

Народний фольклорний колектив   « Вишиванка» створений у 1990 році. Учасники колективу займаються вивченням, збереженням народних традицій старовинних пісень та обрядів. В репертуарі автентичні, народні та сучасні пісні. Останнім часом учасники колективу працюють над записом старовинних пісень та відродженням традицій нашого регіону.

Народний фольклорний колектив «Вишиванка»   приймає участь  в культурному житті  регіону та усіх культурно-масових заходах   району і за його межами.

Колектив постійний учасник районного фестивалю народної творчості  «Поліські барви» с. Чапліївка, тематичного заходу «Кулішеві читання» с. Гукове, районного фестивалю мистецтв. Неодноразово колектив приймав участь в святкуванні Дня м. Шостки  та району. Три роки підряд колектив  являється учасником  районного  фольклорного свята «Купальські передзвони на хвилях Есмані» в с. Гречкіне,  Кролевецького району.

За активну участь у художній самодіяльності, культурному житті району колектив неодноразово нагороджувався  грошовими преміями, почесними грамотами відділу культури і туризму та районної державної адміністрації.

Народний фольклорний колектив  «Вишиванка» Шевченківського СБК, керівник Гончаренко Юрій Миколайович.

Народний фольклорний колектив «Криниченька» Миронівського СБК

Народний фольклорний колектив «Криниченька» Миронівського сільського Будинку культури заснований у 1980 році.

Це найстаріший колектив Шосткинського району. Учасники колективу займаються вивченням , збереженням народних традицій, старовинних пісень та обрядів.

Головним завданням колективу є виховання молоді та підвищення її духовності. В репертуарі автентичні, народні та сучасні пісні. Останнім часом учасники колективу працюють над записом старовинних пісень та відродженням традицій нашого регіону.

За активну участь у художній самодіяльності, культурному житті району колектив неодноразово нагороджувався  грошовими преміями, почесними грамотами районної державної адміністрації, районного відділу культури і туризму.

Народний фольклорний колектив – активний учасник життя свого регіону та усіх культурно-масових заходів в області  і за її межами.

Необхідно відмітити, що колектив являється не тільки продовжувачем пісенних, але і етнографічних традицій свого краю (адже вони виступають у старовинних національних костюмах, які відзначаються самобутністю вишивки, багатством кольорової гами, бездоганним смаком).

Народний фольклорний колектив – активний учасник життя свого регіону та усіх культурно-масових заходів в області . Неодноразово приймав участь і творчому звіті Сумщини  на головній сцені України - 2002,2009 роки.

Колектив постійно гастролює з творчими  поїздками по Україні та за її межами : м. Луцьк, м. Чернівці, м. Івано – Франківськ, м. Київ,

м. Трубчевськ , м. Бєлгород , де гідно представляє пісенну творчість Сумщини.

Народний фольклорний колектив «Криниченька» Миронівського СБК, керівник  Сидорко Лідія Василівна.

Народний фольклорний колектив «Народні обряди» Собицького СБК

Фольклорний   колектив «Народні обряди»  створений в 1970 році.

Народився колектив на мальовничій співучій Собицькій землі, багатою народними талантами, своєрідними традиціями та обрядами. Учасників цього колективу, об’єднує єдина мета - зберігати, відновлювати, розвивати кращі традиції свого народу, свого рідного села.

Весело, масово проходять у Собичі свята « Зелена неділя», «Івана Купала», «День села», «День матері», «Різдво Христове». Організатором та основним учасником цих заходів завжди є фольклорний колектив «Народні обряди».

З 1978 року колектив носить звання «народний».

На сьогоднішній день у колективі 24 учасника. Склад колективу різновіковий.

Названий колектив постійно веде роботу над підвищенням свого репертуару, постійно у пошуках нових форм.

В репертуарі колективу понад 70 обрядових пісень. Зібраних і записаних з вуст старожилів. Собичанам поталанило, бо в ньому живе місцевий композитор – Жирний М.С. Микола Степанович багато років надихав цей колектив .  Це під його керівництвом був зібраний пісенний фонд колективу. Декілька його пісень увійшли в збірку «Пісні Сумщини». В  2005 році вийшла збірка  Миколи Степановича «Лети ,моя пісне», до якої ввійшли кращі твори  композитора.

За високі творчі досягнення колектив не одноразово був нагороджений грошовими преміями, подяками та почесними грамотами.

Колектив активний учасник районного фестивалю народної творчості «Поліські барви»,  районного тематичного концерту, присвяченого  Дню Незалежності України, естафети праці та культури. Кожного року колектив представляє своє село на  святкуванні Дня м. Шостки та району.

Народний фольклорний   колектив «Народні обряди» Собицького СБК, керівник Проценко Лариса Анатоліївна.

Зразковий хореографічний колектив «Дарунок».

З 2002 року при  РБК  працює  дитячий хореографічний колектив «Дарунок», керівник - Бонько Лариса Вікторівна. В 2006 році колективу присвоєно звання «зразковий». Колектив складається з трьох  різновікових груп, у яких займається  78 дітей.  Ларисою Вікторівною постійно ведеться робота  по залученню дітей до діяльності колективу.

Зразковий хореографічний колектив «Дарунок», добре відомий  шанувальникам хореографічного мистецтва в районі  та  за його межами. Колектив являється  окрасою усіх  культурно - мистецьких заходів району. Неодноразово  з творчими поїздками виїжджав  в м. Путивль, Глухів, Новгород-Сіверський. За високі творчі досягнення колектив  був внесений на Районну Дошку пошани. «Дарунок»  являється активним учасником  обласного фестивалю – конкурсу  хореографії «Поліські візерунки», районного фестивалю народної творчості «Поліські барви», естафети праці та культури, «Кулішевих читань» та ін.

 Зразковий фольклорний колектив «Проліски»

Одним із кращих колективі в районі є дитячий  фольклорний колектив «Проліски». Він  був заснований  у 1999 році  художнім керівником  Стрельцовою Ольгою Сергіївною. За високий художній рівень та виконавську майстерність у 2002 році колектив був удостоєний  звання «зразковий».

В колективі займається більше 35 дітей, мешканці смт Воронежа. Склад – має дві групи : старшу та молодшу  підготовчу групу.

В репертуарі багато  старовинних народних пісень, обрядів, скоромовок, ігор, дитячих забавок.

Керівник колективу прививає дітям любов до української народної творчості, української пісні, рідної мови, любові до землі, де народилися. Займаючись в колективі, діти вчаться поважати один одного, поважати керівника, поважати  ту справу, в яку вкладають частинку своєї дитячої душі.  

За активну участь в культурному житті району  колектив неодноразово нагороджувався грамотами та подяками управління культури і туризму,  відділу культури, районної державної адміністрації та селищної ради.

Дитячий зразковий  фольклорний колектив «Проліски» районного Будинку, керівник Петрусенко Андрій Васильович.