Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «ПІКЛУВАННЯ ПРО ДІТЕЙ-СИРІТ – ВАЖЛИВА ДЕРЖАВНА СПРАВА»

Виконуючий обов’язки голови Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров провів апаратну нараду, на якій розглянута інформація начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяни Захарченко про роботу служби у справах дітей за 2015 рік.

Станом на 31.12.2015 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувало 53 дитини, з них: 19 сиріт, 34 – діти, позбавлені батьківського піклування. Із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування під опікою перебувають - 41, в прийомних сім’ях – 9 дітей, 2 дитини – в дитячому будинку - інтернаті (за медичними висновками) і одна дитина навчається в ДПТНЗ «Шосткинське ВПУ». Поза межами району проживає 13 дітей. 

Станом на 1 січня 2015 року на обліку з усиновлення перебувало 13 дітей, на кінець року – 12, одна дитина усиновлена громадянами України. З кількості дітей, які перебувають на обліку з усиновлення: 2 дітей – в дитячому будинку-інтернаті, 10 дітей виховуються в, прийомних сім’ях. На території Шосткинського району проживає 32 дитини, які перебувають під опікою (піклуванням), 15 дітей виховуються в прийомних сім’ях. Протягом звітного періоду, службою у справах дітей всі діти відвідані за місцем проживання. Фактів порушення прав дітей не виявлено. 

Забезпечується контроль за дотриманням прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на житло. Виконкомами селищної та сільських рад рішення про закріплення житла та передачу його під нагляд приймаються в місячний термін після надання дитині статусу. У рішеннях про закріплення житла за дітьми даної категорії визначено відповідальних за його зберігання. У разі, коли дитина має житло на праві власності, головою райдержадміністрації видається розпорядження про призначення опікуна над житлом. 36 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають житло. З них 13 дітей – на праві власності і 23 дитини – на праві користування. 17 дітей житла не мають.

В 2015 році в районі функціонувало 7 прийомних сімей, у листопаді одна сім’я припинила своє функціонування у зв’язку з досягненням дитиною повноліття. Станом на 31 грудня 2015 року в районі залишилось 6 прийомних сімей, з них: на території Чапліївської сільської ради – 5, Гамаліївської – 1 сім’я, в яких виховуються 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У 2015 році створено нову прийомну сім’ю до якої влаштовано двох дітей-сиріт з первинного обліку м.Шостка. Відповідно до вимог чинного законодавства прийомні сім’ї перебувають під соціальним супроводом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до досягнення дітьми повноліття.

Віктор Ждаміров дав доручення відповідальним виконавцям щодо посилення контролю за життям дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та організацією дозвілля школярів та молоді району.