Міськрайонна газета

РОЛЬ І МІСЦЕ КОЖНОГО ІЗ БАТЬКІВ У ВИХОВАННІ НЕМОВЛЯТИ

15.04.2016 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі пологового відділення Шосткинської центральної районної лікарні в рамках роботи спеціалізованого формування «Консультаційний пункт у пологовому стаціонарі» було організовано та проведено захід «Роль і місце кожного із батьків у вихованні немовляти» для жінок з новонародженими дітьми.

Є десятки, сотні професій та робіт: один будує залізницю, інший зводить житло, третій вирощує хліб, четвертий лікує людей, п’ятий шиє одяг… Але є найуніверсальніша – найскладніша і найблагородніша робота, єдина для усіх, і в той же час своєрідна і неповторна у кожній родині – це витвір людини.

Відмінною рисою цієї роботи є те, що людина знаходить у ній ні з чим не порівнянне щастя. Продовжуючи рід людський, батько та мати повторюють у дитині самих себе, і від того, наскільки свідомим є це повторення, залежить моральна відповідальність за людину, за його майбутнє. Кожна мить тієї роботи, що називається вихованням - це погляд у майбутнє.

Ще до народження дитя відчуває свій зв'язок з мамою. І не тільки фізичний, а й психічний, соціальний. Не позбавлена дитина й відчуття присутності тата. Він лагідною рукою доторкається до лона мами — своєї дружини, розмовляє з нею, психологічно позитивно впливає на стан дружини й своєї майбутньої дитини. Тому природно, що дитина хоче надовго зберегти свою близькість з мамою й татом. 

Сімейне виховання дітей є спільною справою батьків. Але, безумовно, існує певна відмінність у характері батьківського та материнського впливу на дитину. Роль батька і матері в сім’ї визначається передусім особистістю кожного з них. Родинний досвід свідчить, що авторитет батьків, любов до них дітей, як правило, нероздільні.

Діти зміцнюють сім’ю, але вони можуть і зруйнувати її, якщо у батьків відсутнє почуття обов’язку. Бути справжньою матір’ю і батьком однаково важливо і необхідно для щастя як батьків, так і дітей.

Як зазначалося раніше, батьківство більше залежить від виховання, ніж від інстинктивного потягу, воно водночас є і обов’язком, і задоволенням природних потреб. Для виконання першого і досягнення другого необхідні знання, ретельна підготовка.

Саме тому для жінок, які народили дитину, було обрано тему: «Роль і місце кожного із батьків у вихованні немовляти».

Під час заходу розглядалися питання типів сімей за стилем виховання, вимоги до батьків у процесі виховання, застосування батьками педагогічних засобів тощо.

Також у ході заходу учасники мали змогу отримати відповіді на питання, які їх цікавили: порядок реєстрації новонароджених, розмір та механізм оформлення державних соціальних виплат при народженні дитини.

Наприкінці заходу були проведені індивідуальні консультації, які стосувалися особистих питань новоспечених мам.