Міськрайонна газета

ЗАХОДИ, ПРИСВЯЧЕНІ ДНЮ МАТЕРІ ТА МІЖНАРОДНОМУ ДНЮ СІМ`Ї

З метою проведення запланованих групових заходів, присвячених Дню матері та Міжнародному дню сім`ї, а також проведення профілактично-просвітницької роботи, щодо актуалізації проблеми насильства в сім`ї упродовж травня місяця 2016 року Шосткинським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проведено групові заходи: «На захисті сім`ї від насильства стоїть закон» серед прийомних сімей, які проживають на території с. Чапліївка, Шосткинського району, «Насильство в сім`ї та шляхи  його попередження» серед безробітних, які пребувають на обліку Шосткинського міськрайонного центру зайнятості.                    

Здійснення заходів з попередження насильства в сім'ї, протидія та запобігання будь-яким його проявам, надання правової допомоги особам, які потерпають від насильства в сім'ї мають законну підтримку на рівні держави. На захисті сім'ї від насильства стоїть основний Закон держави – Конституція України, яка визначає, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Закон України "Про попередження насильства в сім`ї» закріплює заходи превентивного характеру, які застосовуються з метою попередження фактів насильства в майбутньому.   

У ході проведення заходу серед учасників було розглянуто поняття сімейного насильства та його основні характеристики, обговорено причини та наслідки домашнього насильства. Доведена до відома інфраструктура спеціалізованих установ, до компетенції яких відноситься проблема насильства в сім`ї. Учасники заходу мали можливість отримати відповіді на актуальні для них запитання, отримати індивідуальне консультування, ознайомитися зі спектром соціальних послуг, які надає Шосткинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, взяти участь у конкурсі «На малюнку…».     

Україна – це правова, демократична держава, в якій діє вищість закону, відповідно будь-які дії насильницького характеру по відношенню однієї особи до іншої, що порушують гарантовані державою права та свободи людини та громадянина, караються законом.