Міськрайонна газета

«БЕЗ ТУБЕРКУЛЬОЗУ»

27 липня 2016 року з метою проведення профілактично-просвітницької роботи, щодо актуалізації проблеми захворювання на туберкульоз в Україні, ознайомлення зі способами зараження, висвітлення особливостей етіології туберкульозу, а також розкриття переваг здорового способу життя, серед безробітних громадян, які перебувають на обліку Шосткинського міськрайонного центру зайнятості, Шосткинським районним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проведено груповий захід у формі лекції з елементами бесіди на тему «Без туберкульозу».

У ході лекції слухачі отримали інформацію про мікобактерію туберкульозу та її властивості, джерела інфекції, шляхи поширення збудника туберкульозу, симптоматику захворювання, ознайомилися зі станом епідеміологічної ситуації та смертності від цієї хвороби в Україні.

Інформаційний аспект групового заходу підкріплений мозковим штурмом «Життя без туберкульозу» та вікториною «Сторінками історії» в ході якої не тільки актуалізовано проблему такого захворювання як туберкульоз, а і представлені цікаві факти  пов`язані з дослідженням даного захворювання на різних історичних етапах, пошуку шляхів боротьби з даним захворюванням, висвітлено історичні постаті, діячі літератури та мистецтва, для яких туберкульоз, нажаль, становив визначальну роль на життєвому шляху. До уваги учасників заходу представлені зразки літературних творів та творів мистецтва окремих художників та письменників.

Наприкінці заходу надані методичні рекомендації щодо практичних дій, спрямованих на профілактику захворювання, своєчасного виявлення туберкульозу на ранніх стадіях.

Учасники заходу мали можливість отримати відповіді на актуальні для них запитання, ознайомитися зі спектром соціальних послуг, які надає Шосткинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, а також отримати індивідуальне консультування.