Міськрайонна газета

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ – СТРАТЕГІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО УСПІХУ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО повідомив під час прес-конференції про хід децентралізаційної реформи в області та представив нового керівника Сумського регіонального офісу реформ Олександра ХОРУЖЕНКА

«Держава з курсу на децентралізацію уже не зійде. Адже по всій Україні створено близько 170 громад і цей процес вже необоротний, – зазначив Олександр Марченко. – Приклад Березівської громади сьогодні активно вивчається сільськими та селищними головами Сумщини».

Ця громада змінила механізм управління, забрала низку повноважень органів виконавчої влади, самостійно управляє своєю територією, в межах законодавчих норм. І, головне, отримує фінансування від держави.

За словами Олександра Марченка, активні процеси відбуваються там, де є лідери. На Сумщині такі лідери є і завдання обласної влади та офісу реформ їх скорегувати та направити.

«Для громад, які приймуть рішення вже невдовзі, ми відкриваємо перспективу отримати фінансування на своє становлення чи інфраструктуру, – зазначив посадовець. – На фінансування перших 5 громад, утворених у цьому році в області, будемо ініціювати виділення з обласного бюджету 15 мільйонів гривень».

Під час прес-конференції т.в.о голови облдержадміністрації представив нового керівника офісу реформ в Сумській області – Олександра Хоруженка. Попередній керівник Ніна МЕЛЬНИК та інші співробітники офісу реформ залишаються працювати в команді офісу.