Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ – СВЯТА СПРАВА»

Про це заявив голова Шосткинської районної державної адміністрації у ході обговорення на апаратній нараді звіту начальника відділу культури райдержадміністрації Ігоря Антоневича про роботу зі збереження та обліку пам’яток культурної спадщини Шосткинського району. Історико-культурна спадщина Шосткинського району, нараховує 62 пам’ятки історії, 1 пам’ятка монументального мистецтва (пам’ятник тричі Герою Радянського Союзу І.М. Кожедубу – с. Ображіївка) ;7 пам’яток архітектури та містобудування, 6 з яких входять до національно-культурного надбання, а саме: Михайлівська церква в смт.Вороніж, комплекс Гамаліївського Харлампієвського монастиря с.Гамаліївка, до складу якого входять споруди: Собор Різдва Богородиці, Харлампієвська тепла церква, корпус келій; Покровська церква та дзвіниця Покровської церкви в с. Пирогівка. Також у районі знаходиться  пам’ятка архітектури місцевого значення ХVІІІ – ХІХ століття: Спасо-Преображенська церква в смт. Вороніж; 15 памяток археології, серед яких – одна пам’ятка національного значення. Відділом культури Шосткинської районної державної адміністрації спільно з Шосткинською міськрайонною організацією Сумської області Всеукраїнської організації інвалідів війни, Збройних Сил та учасників бойових дій була проведена робота з виявлення та увічнення списків командного складу 1034-го Стрілецького полку 293-ї Стрілецької дивізії, які загинули під час оборони села Пирогівка Шосткинського району 26-28 серпня 1941 року та поховані у вказаному селі. Список нараховує 12 прізвищ та був переданий до Богданівської сільської ради з рекомендацією про внесення цих прізвищ на пам’ятник в с.Пирогівка. Робота по виявленню прізвищ загиблих воїнів продовжується.

Працівниками відділу культури Шосткинської районної державної адміністрації проведено обстеження 80 об’єктів культурної спадщини, підготовлено 10 облікових карт, 10 довідок технічного стану, 10 історичних довідок. Що будуть направлені на розгляд до управління культури Сумської обласної державної адміністрації.

З метою впорядкування історичних пам’яток району, відділом культури ШРДА ведеться пошукова та експедиційна робота, яка полягає у зборі відомостей та фактів, опитуванні свідків видатних історичних подій, робота з архівними матеріалами.

Протягом 2017 року на роботу з приведення пам’яток в належний стан виконкомами селищної та сільських рад витрачено 30859,10 грн., з яких 22023,10 грн.- кошти місцевих бюджетів, 8836,00 грн. – залучені кошти.