Міськрайонна газета

ЗНЯТО КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ У ЗВ'ЯЗКУ З ВІРУСОМ ЧУМИ СВИНЕЙ

Відповідно до рішення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Шосткинській районній держадміністрації від 10 жовтня 2018 року, після виконання заходів з оздоровлення неблагополучного пункту, знято карантин в с. Тиманівка, Шосткинського району по африканській чумі свійських свиней.

10 жовтня у стінах Шосткинської РДА відбулося чергове планове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Під час роботи членами комісії було розглянуто питання щодо зняття карантинних обмежень у зв’язку із зафіксованим випадком сказу в одному з приватних домогосподарств с. Тиманівка, який було зафіксовано 24 серпня 2018 року.

Як повідомив начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Шосткинського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Володимир Ревенко  спеціалістами ветеринарної медицини проведено епізоотичне обстеження випадку захворювання АЧС та вжито комплекс заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища інфекції у неблагополучному приватному господарстві. Збитки власнику за вилучених 16 свиней відшкодовано державою у розмірі 40,8 тисяч гривень.

Шосткинською районною організацією Українського товариства мисливців та рибалок проводилися перевірки мисливських угідь на предмет виявлення підозрілих на захворювання АЧС тварин на території прилеглої зони, під час обстежень територій таких виявлено не було.

В результаті обговорень окреслено заходи щодо недопущення проникнення збудника африканської чуми свиней на територію району. Першочергові з них - заборона обігу на території району живих свиней, сировини і готових харчових продуктів із свинини та із неблагополучних по АЧС областей без наявності супровідних ветеринарних документів.

Керівникам господарств та підприємцям, що займаються виробництвом та реалізацією свинини, рекомендовано проводити очищення, миття та дезінфекцію транспортних засобів після та перед перевезенням свиней, птиці. Особливу увагу слід звернути на транспортні засоби підприємців, які займаються подвірним забоєм.