Міськрайонна газета

ЗАРИБЛЕНО ВОДОЙМИ ШОСТКИНЩИНИ

В рамках Загальнодержавної програми відтворення водних біоресурсів відбулося масове зариблення водних об'єктів Шосткинщини. Зокрема в річку Шостка випущено 11 тисяч 600 мальків (в районі Галенківського озера) та річку Десна, в районі Пирогівського мосту, випущено 40 тисяч особин мальків. «Зариблення проводиться одним з чотирьох підприємств, що входять у сферу Держрибагенства - Новокаховським рибним заводом. Випуск молоді цінних промислових видів риби у водні об’єкти проводиться з метою підтримки водних екосистем, збільшення іхтіофауни» - розповів Олександр Непочатов, керівник Державного рибного агентства у Сумській області. Фахівець повідомив для кожного місця зариблення Держрибагенством розроблено паспорти з урахуванням розмірів водних артерій та їх біологічного розмаїття. Зариблення річок рослиноїдними видами риб - білим та строкатим товстолобиком, білим амуром та коропом сприятиме проведенню біологічної меліорації (зменшення об'ємів водоростей), підвищенню рибопродуктивності внутрішніх водойм та поліпшенню умов для їх рекреаційного використання.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської РДА зауважив: «Подібні заходи на невеличких річках півночі Сумщини не проводились багато років. Переконаний в тому, що зі свого боку має долучитись до державної ініціативи й громада району – дотримуватись культури риболовлі. Це важливо і для нас зараз, і для майбутніх поколінь».

Ігор Кулик, головний державний інспектор Сумського рибоохоронного патруля зазначив, що рибалкам, відпочивальникам та жителям прибережних територій необхідно підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм сміття та інші відходи, не допускати їх засмічення та забруднення. Категорично забороняються сітки, ятері, кулики, павуки, екрани та інші недозволені засоби риболовлі. Використання таких знарядь тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.