Міськрайонна газета

ТРИВАЄ РОЗРОБКА ПАКЕТУ ПРОПОЗИЦІЙ ДЛЯ ІНВЕСТОРА В ГАЛУЗІ РЕГЕНЕРАТИВНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ

Нині інвестиції є одним з важливих засобів забезпечення необхідних умов розвитку району. Нестача капіталу є головною проблемою розвитку соціальних галузей. Саме тому великого значення набуває налагодження стабільного інвестиційного клімату на Шосткинщині. Так в ході координаційної наради голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров відзначив важливість співпраці з представниками інвестиційного фонду ESE Investment AG (Ліхтенштейн), котрі мають намір реалізувати на території району проект з регенеративної енергетики.

З метою створення підґрунтя для подальших перемовин на меті котрих є будівництво та введення в експлуатацію електростанцій (сонячної та вітрової) енергетики триває робота з визначення, необхідних інвестору, земельних ділянок. З урахуванням вимог забудовника та рекомендацій директора Філії «Сумське міжрайонне відділення «Енергозбут» ПАТ Сумиобленерго Миколи Дроздова, начальника відділу у Шосткинському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Анатолія Гончара та начальника відділу житлово-комунального господарства та будівництва, містобудування та архітектури Шосткинської РДА Валентини Радюк визначено населені пункти в котрих створені передумови для реалізації проекту. «Наше завдання подати на розгляд інвестора пакет з декількох пропозицій. В контексті району майданчиком для впровадження альтернативних технологій можуть бути території: смт Вороніж, с. Чапліївка, с. Клишки та сіл Собич і Собичеве» - додав Сергій Ільєнко, заступник голови Шосткинської РДА.

Задля розгляду конкретних результатів, друге засідання фахівців району з залученням представників органів місцевого самоврядування та інвестиційного фонду ESE Investment AG відбудеться наприкінці січня.

За пропозицією фонду потужність проекту на першому етапі рівнятиметься 50 Мвт. Інвестори планують наймати працівників на будівництво, експлуатацію і обслуговування споруд об’єктів енергогенерувальних підприємств та гарантують своєчасні внесення орендної плати за користування територією, сплату податку до місцевого бюджету.