Міськрайонна газета

НЕРЕСТ 2019: ПРАВИЛА ТА ОБМЕЖЕННЯ

В Шосткинській районній державній адміністрації відбулася спільна нарада представників органів місцевого самоврядування, фахівців відділу агропромислового розвитку та інспекторів Державного агентства рибного господарства в Сумській області. Мова йшла зокрема про заходи щодо встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів у рибогосподарських об’єктах. Ігор Кулик, інспектор управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області розповів, на підставі ст.10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» наказом Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області встановлено весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство на період нересту риб і розмноження інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об'єктах: - «Забороняється рибна ловля на річках з 1 квітня по 20 травня, на всіх водосховищах з 1 квітня по 9 червня та на інших придаткових системах з 1 квітня по 29 червня та всі види лову раків у період виношування ними ікри, личинок, першої линьки рака — з 1 квітня по 9 червня. Дозволено лише любительську ловлю на вудку чи спінінг з одним гачком – з берега і в межах населених пунктів».

Оголошено нерестовищами всі річки, водосховища, придаткові водойми та інші рибогосподарські водні об’єкти Сумської області, які підконтрольні Управлінню Державного агентства рибного господарства у Сумській області. На цей період забороняється пересування всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Не можна в цей час проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, інші роботи, які негативно впливають на стан водойм.

До відома учасників наради доведено й інформацію про адміністративну та кримінальну відповідальність передбачену законодавством в разі порушення чинних норм.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації також нагадав, що до порушень Правил рибальства відноситься і незаконний продаж риби: - «Ми вже мали прецеденти коли, пасажироперевізники «допомагали» реалізовувати браконьєрам їх товар. Тож кожен такий підприємець, який зважиться на злочин, повинен пам’ятати, що інспектори рибоохорони мають повноваження зупиняти такий транспорт, ставити його на штраф майданчик та змушувати відповідати перед законом, в тому числі водія».

По завершенні наради Ігор Кулик, закликав рибалок не лише починати з себе (не порушувати правил рибальства), а й інформувати про виявлені порушення: - «Від того як пройде нерестова компанія залежить кількість риби в наших водоймах»!