Міськрайонна газета

ПРО НЕБЕЗПЕКУ СПАЛЮВАННЯ СУХОЇ РОСЛИННОСТІ

В Україні та на Шосткинщині підвищений рівень пожежної безпеки. Надано  ряд доручень службам щодо посилення контролю за виконанням правил пожежної безпеки та недопущення паління сухої трави та торішнього листя, а також побутового сміття. На порушників чекає притягнення до адміністративної відповідальності. Лише протягом минулого тижня вогнеборці виїжджали 62 виклики, з них до чергової частини з району надійшло - 23.

В чергове наголошується: спалюючи торішню траву, опале листя, сухі гілки та інше сміття, люди часто забувають, що за умов сухої та вітряної погоди вогонь швидко виходить з-під контролю і здатен наробити лиха. Наслідки таких пожеж завжди невтішні: спалені гектари трави, пошкоджені лісові насадження, знищені вогнем господарчі будівлі. Іноді жертвами таких пожеж стають і самі ініціатори підпалу.

Як показує практика, небезпечно випалювати суху траву не лише поряд з житловими будинками та іншими спорудами, але й на відкритих ділянках, які межують з лісовими насадженнями.

Горіння сухої трави поблизу автошляхів може стати причиною дорожньо-транспортних пригод, адже при горінні утворюється димова завіса.

Внаслідок спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання електроліній, відключення електропостачання населених пунктів.

На шкоді від випалювання сухої трави наголошують і екологи. Фахівці стверджують, що у результаті пожеж знижується родючість ґрунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря. Також збіднюється видовий склад лугової рослинності і тваринного світу.

Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи.

Тож Шосткинська райдержадміністрація закликає мешканців району припинити безконтрольне випалювання сухої рослинності. Пам’ятайте, що нехтування правилами пожежної безпеки тягне за собою адміністративну відповідальність.