Міськрайонна газета

НАРАДА З ПРЕДСТАВНИКАМИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

В Шосткинській районній державній адміністрації відбулася нарада з представниками органів місцевого самоврядування. Участь у засіданні взяли фахівці Шосткинського військового комісаріату, начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Валентина Радюк, т. в. о. начальника відділу економічного розвитку і торгівлі Оксана Савченко та голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров.

В чергове було наголошено на необхідності сприяння проведенню на території району призивної кампанії. Сергій Багнюк, заступник військового комісара Шосткинського ОМВК, рекомендував селищному та сільським головам забезпечувати своєчасне оповіщення призовного контингенту та прибуття призовників до Шосткинського ОМВК, а у разі відсутності призовників, надавати письмове пояснення по даному факту. Також поліпшити варто роботу щодо залучення населення до військової служби шляхом надання роз’яснень стосовно умов, сучасного матеріального-технічного забезпечення, рівня оплати професії військовослужбовців та перспектив кар’єрного зростання. Варто зауважити, навесні цього року, Шосткинським ОМВК планується призвати 14 осіб з-поміж жителів району. Призовників буде направлено для проходження строкової служби в лави Національної гвардії України і прикордонних військ. До частини 3022 НГУ, що дислокується в м. Шостка, планується набрати 30 чоловік.

Доводити до відома населення необхідно й інформацію стосовно відповідальності, що передбачена законодавством у разі вчинення злочинних дій – спалювання сухої рослинності. Володимир Печений, начальник 2-го пожежно-рятувального загону ДСНС в Сумській області розповів: - «В останнє надзвичайники з такою ситуацією, яка склалась цієї весни, стикались три роки тому. Протягом останніх декількох тижнів, пожежники, виїжджаючи на одне місце займання, навіть не встигали повертатись до чергової частини аби поповнити запас пального, одразу звідти їхали на інший виклик. Зафіксовано близько 90 виїздів. Причина – населення продовжує нехтувати правилами пожежної безпеки». Віктор Ждаміров зауважив, органи місцевого самоврядування не в змозі вплинути на «людський фактор», однак очільники селищної, сільських рад мають докласти максимум зусиль до того аби у місцевих пожежних команд завжди в наявності був необхідний запас палива, а також у належному стані мотопомпи, котрі залучають як допоміжну техніку до приїзду рятувальників. Вогнеборці ж попрохали також тримати на контролі здійснення профілактичних заходів на соціальних об’єктах, що мають реалізовуватись в рамках протипожежної безпеки.

Щодо проведення місячника озеленення та прибирання - обговорено організаційні заходи з благоустрою прилеглих території установ та організацій. Зокрема, Валентина Радюк, акцентувала увагу на прибиранні територій кладовищ, очищенні водних джерел, упорядкуванні сміттєзвалищ, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об'єктів масового перебування та відпочинку населення. Окремо обговорено можливість укладення договору з підприємствами, що надають послуги з вивезення сміття.

По завершенні наради розглянуто питання розроблення проектів регуляторних актів органами місцевого самоврядування. Зокрема Оксана Савченко, звернулась з рекомендацією стосовно корегування ставок податків з врахуванням інтересів суб’єктів господарювання.