Міськрайонна газета

РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАКОННИХ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ РАЙОНУ - НА КОНТРОЛІ

Коментуючи звіт, щодо виконання Закону України  «Про захист прав споживачів» Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної інформації зауважив: - «Забезпечуючи дотримання прав громадян, потрібно й дбати про проведення вичерпної інформаційної роботи, спрямованої на підвищення свідомості суб’єктів господарювання в питаннях дотримання ними прав і інтересів споживачів, посилення пильності та обачності громадян-споживачів під час вибору продукції».

Оксана Савченко, т. в. о. начальника відділу економічного розвитку та торгівлі розповіла в Шосткинській районній державній адміністрації надаються послуги: консультації з питань захисту споживчих прав, допомога в складанні листів-претензій до продавців товарів і виконавців послуг про поновлення прав та заяви до Обласного управління захисту споживачів головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області, що здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.

За отриманням консультаційної допомоги, відновленням споживчих прав, звернулося 48 громадян, в тому числі 6 звернень було розглянуто спільно з представниками Шосткинського міськвиконкому. Значно збільшилась кількість скарг на продаж неякісної побутової техніки та електротоварів, мобільних телефонів, взуття, також звертаються щодо обважування, відмова у наданні товарного чи електронного чеку, відмова в реалізації законних прав споживачів з інших питань.

Найбільше звернень надходить від мешканців селища Вороніж, сіл Богданівка, Івот, Клишки, Ковтунове, Миронівка, Собичеве, Чапліївка.

За результатами розгляду звернень суб’єктами господарювання повернуто споживачам кошти, замінено та відремонтовано неякісні товари.

Однак, існують проблемні питання, що ускладнюють розгляд звернень громадян. Це відсутність документів, що засвідчують факт купівлі (замовлення) продукції, відсутність чітких договірних відносин між споживачем та виконавцем робіт (послуг).