Міськрайонна газета

ВІДЗНАЧЕНО 99-РІЧНИЦЮ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛЕГЕНДАРНОГО ЗЕМЛЯКА ІВАНА КОЖЕДУБА

8 червня, в селі Ображіївка відбулися урочистості з нагоди відзначення 99-ту річницю від дня народження легендарного земляка, маршала авіації, тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба. За традицією в центрі села, біля пам'ятника льотчику-асу Другої світової війни відбувся мітинг, в якому взяли участь селяни, представники, об’єднаної територіальної громади, гості та голова Шосткинської районної державної адміністрації Віктор Ждаміров: - «Сучасники про нашого славетного земляка нині говорять — він був народжений для бою і жив боєм. Про це більше аніж красномовно говорить статистика: 330 бойових вильотів, у яких він збив 62 ворожі літаки й жодного разу не був збитий сам. Завдяки чому назавжди вписав своє ім’я в історію, як неперевершений ас. Крім досягнень у мистецтві повітряного бою він продемонстрував і видатні показники, як командир авіаційної дивізії, яка брала участь у війні в Кореї. Лише за рік льотчики-винищувачі з його дивізії знищили 239 літаків противника. Сьогодні для кожного з нас життєвий і бойовий досвід Івана Микитовича, його відношення до льотної справи, любов до рідної землі – це приклад бездоганного виконання службового обов’язку, чесного служіння Батьківщині та своєму народу. Будемо гідні слави героїв! Зі святом».

Щороку в день народження Івана Кожедуба його малу Батьківщину відвідують кращі курсанти Харківського національного університету повітряних сил України, який з 2004 року носить ім'я Івана Кожедуба. Ця річниця винятком не стала. В їх числі була й студентка третього курсу факультету автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, відмінниця навчання, уродженка Ображіївка Софія Мослієва.

Також на мітингу виступили староста Тетяна Коваленко, міський голова Микола Нога. Учні Ображіївської школи продекламували вірші, присвячені героїчному землякові, творчі колективи сільського будинку культури виконали вокальні та хореографічні композиції. На завершення мітингу до пам'ятника Івану Кожедубу поклали квіти.