Міськрайонна газета

НАГАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТИМАНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ – ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ДОРІГ

На території Тиманівської сільської ради заплановано проведення ремонту дороги. Наразі організації, що здійснюватиме реконструкцію асфальтного покриття, перераховано кошти у сумі 420 тисяч гривень для придбання будівельних матеріалів. Про це повідомив Тиманівський сільський голова, Сергій Мальцев, під час засідання колегії Шосткинської районної державної адміністрації.
Очільник Тиманівської сільської ради розповів про виконання «Програми економічного та соціального розвитку за 2018 рік» та поміж першочергових проблем населеного пункту назвав низьку якість питної води. На балансі сільської ради знаходиться 23 шахтові колодязі, однак в жодному питна вода не відповідає санітарним вимогам (перевищення вмісту нітратів в декілька разів). Поряд з цим на території ради є 3 артезіанські свердловини, які не використовуються та не передані на баланс, збережено й частина водогону. Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації запропонував внести до перспективного плану розвитку території відновлення наявної системи водопостачання: - «Необхідна лише ініціатива сільської ради, щодо початку узаконення мережі водогону та її реконструкції. Фахівці адміністрації в змозі з цього приводу надати кваліфіковану консультацію. Наше спільне завдання нині полягає в тому, аби забезпечити населення якісною питною водою та докласти максимум зусиль для збереження здоров’я громадян».
В минулому році коштом ТОВ УГАК, проведено роботи з благоустрою колодязів на суму 18 000 грн. Для забезпечення контролю за якістю питної води сільська рада співпрацює з Шосткинським міськрайонним відділенням ДУ «Сумського обласного лабораторного центру МОЗУ» та ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗУ».
Наразі до складу територіальної громади входять 2 населені пункти – Тиманівка та Бензики, в них налічується 230 домогосподарств (с.Тиманівка -187, с. Бензики- 43). Станом на 1 січня 2018 року в населених пунктах сільської ради зареєстровано 278 осіб із них 30 дітей (с. Тиманівка – 253 чол., із них 25 дітей., с.Бензики - 7 чол. діти не зареєстровані). До бюджету сільської ради за 2018 рік надійшли кошти в сумі 506 331 грн, в тому числі до загального фонду сільського бюджету надійшло 461788 грн.
В минулому році коштом спонсорів зроблено косметичний ремонт в сільському клубі, пофарбовані двері та вікна.
Торговельне обслуговування на території сільської ради здійснюється приватним підприємцем Гапичем Миколою Івановичем, в магазині є всі необхідні товари, перебоїв із їх постачанням немає.
Сільська рада тісно співпрацює з керівниками установ освіти, культури, охорони здоров'я. Медичне обслуговування населення забезпечується працівниками Тиманівського ФП та лікарем сімейної медицини Чапліївської амбулаторії Тетяною Пластун, згідно затвердженого графіка. Нарікань на якість послуг від жителів сіл не надходило. В приміщені ФП є все необхідне для якісного медичного обслуговування населення.
Для надання рівних можливостей доступу кожного школяра до якісних освітніх послуг було організовано підвезення учнів шкільним автобусом. На території сільської ради проживало 3 дітей, які відвідували Чапліївський НВК. Зареєстровано 11 дітей дошкільного віку.
На підпорядкованій території функціонує Тиманівський сільський клуб та бібліотека. В громаді підтримується традиція святкування державних та місцевих свят, проведення дискотек для молоді.
На благоустрій населених пунктів сільської ради у 2018 р. було використано кошти у сумі 43654,54 грн. Протягом року проведено поточний ремонт мережі зовнішнього освітлення та встановлення двох світильників на суму 11 000 грн.
Кладовища знаходяться в задовільному стані, проведено розчистку від порослі кущів, викошування трави, прибрано сміття. ТОВ УГАК організовано роботи з прибирання несанкціонованих сміттєзвалищ.