Міськрайонна газета

ЗАСЛУХАНО ЗВІТ ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ

Під час апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації заслухано звіт про роботу відділу ведення Державного реєстру виборців за I півріччя 2019 року. Наталія Шалда, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців повідомила: крім щомісячних подань за календарним планом основних організаційних заходів, визначених ЦВК під час виборчого процесу відділ ВДРВ отримував відомості від суб’єктів подання для складання попередніх, уточнених списків та іменних запрошень. Тісна співпраця була налагоджена з ОВК №159 (м. Глухів), №160 (м. Шостка). Треба зазначити, що Шосткинський район розділений на 2 округи, що зумовлює додаткове навантаження на відділ.
«Ми перші в Україні передали уточнені списки. Вчасно були виготовлені та передані іменні запрошення, попередні та уточнені списки виборців для проведення голосування 31 березня та 21 квітня 2019 року. Активними під час підготовки виборів Президента України 31 березня та 21 квітня 2019 року були виборці в плані уточнення своїх ідентифікаційних даних та знаходження себе в базі даних ДРВ через кабінет виборця та попередній список виборців. Крім того, звертались виборці для зміни тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси. Таких звернень працівники відділу провели більше 400-х сот» - розповіла Наталія Шалда.
Під час підготовки та проведення голосування 31 березня та 21 квітня 2019 року нарікань на роботу та звернень від виборців, щодо якості списків не було. Відділи ведення Сумської області за організацію та проведення виборів Президента України 31 березня та 21 квітня 2019 року посіли 2 місце.
Повсякчас основними завданнями установи залишається ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців для проведення виборів всіх рівнів та референдумів, підтримка бази автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи ДРВ в актуальному стані. Загалом відділ ВДРВ постійно працює з 42 суб’єктами подання відомостей періодичного поновлення.
На сьогодні в АІТС ДРВ по Шосткинському району значиться 16724 виборців. У тому числі: 16394 — мають виборчу адресу; 330 виборців— без виборчої адреси (вибули); 2 — особи, у яких скасовано громадянство; 22 — недієздатні особи; 1074 — нездатних самостійно пересуватись; 2294 — померлих; 362 — вулиці; 12791 — будинків.
Протягом I півріччя 2019 року своєчасно внесено до бази даних Реєстру 1757 виборців: виборців, яким виповнилось 18 років — 116; виборців, які зареєстрували своє місце проживання — 897; зняті з реєстрації — 703; померли — 409; змінили ПІБ — 103; НСП — 795.
На особливому контролі перебувають завдання, що стосуються забезпечення розгляду заяв та запитів громадян з окупованих територій, які мають право звернутися до відділу з метою отримання інформації про себе, що міститься в Реєстрі. А також у разі необхідності внести зміни до своїх персональних даних.
Відділом підготовлено та надіслано подання до Центральної виборчої комісії щодо зміни адреси приміщення ДВК та приміщення для голосування виборчої дільниці в с. Лушники (Чапліївська сільська рада).
Усі дії, які проводяться працівниками відділу ведення реєстру в базі даних, фіксуються Службою розпорядника Реєстру Центральної виборчої комісії та щомісяця оцінюються. Порушень щодо дій ведення Реєстру працівниками відділу ВДРВ немає.