Міськрайонна газета

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – НОВА ФОРМА ОФІЦІЙНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

З 2016 року центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно впроваджується соціальна послуга з патронату над дітьми. Це нова форма тимчасового сімейного виховання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Фінансування послуг патронату складається з оплати праці патронатного вихователя (п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи) та соціальних виплат на влаштованих під патронат (два прожиткові мінімуми на кожну дитину відповідного віку). Також, у разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває одночасно двоє і більше дітей, малюк віком до 1 року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина, розмір грошового забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50%. Також роботодавець (орган опіки та піклування) сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатного вихователя.
Обов’язкова умова: один з патронатних батьків має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає догляд за дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься страховий стаж.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для догляду, виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму помешканні. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника з числа членів сім’ї.
Дізнатися більше про умови та можливості оформлення патронату над дітьми можна в Шосткинському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, адреса: м. Шостка, вул. Свободи, буд. 54, каб. 16, тел. 4-27-21.