Міськрайонна газета

ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ НЕПОВНОЛІТНІХ ТА МОЛОДІ, ЗАСУДЖЕНИХ ДО ПОКАРАНЬ, НЕ ПОВЯЗАНИХ З ПОЗБАВЛЕННЯМ ВОЛІ

Одним із важливих аспектів діяльності Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є взаємодія із Шосткинським МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області за напрямком запобігання рецидиву скоєння злочину серед молоді та неповнолітніх, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі Шосткинського району.
В рамках спільного плану, 10 липня 2019 року на базі Шосткинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено консультування персоналу Шосткинського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Сумській області щодо основних шляхів вирішення соціальних проблем неповнолітніх та молоді, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.
В ході консультування визначено основну мету роботи із даною категорією – це виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика  злочинності  серед  молоді та неповнолітніх, а також окреслено види та напрямки роботи в індивідуальному порядку.
Серед головних причин скоєння правопорушень є: відсутність роботи за місцем проживання, зловживання спиртними напоями, низький виховний потенціал родини або слабкі соціальні та сімейні зв’язки. Тому, напрямками успішного попередження злочинності (зокрема повторного) даною категорією осіб має бути орієнтування на вирішення питання зайнятості, а також ефективне та змістовне проведення дозвілля (для неповнолітніх), вміння обирати та підтримувати правильні контакти для спілкування, ведення здорового способу життя, зміцнення зв’язків з громадою та рідними, профілактично-виховні бесіди з батьками та ін.
По закінченню зустрічі працівниками центру надано відповіді на запитання та роздано інформаційно-просвітницькі матеріали для профілактичної роботи.