Міськрайонна газета

РІВЕНЬ ЗАХВОРЮВАНОСТІ В РАЙОНІ НИЖЧЕ ЕПІДПОРОГУ

Під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації Світлана Красюк, завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Шосткинського міськрайонного відділу державноїустанови «Сумський обласний лабораторний центр мінистерства охорони здоров'я України» доповіла про стан захворюваності на грип та ГРВІ в районі.

Загалом, протягом епідемічного сезону 2018-2019 рр. зареєстровано 2425 випадків захворювання на ГРВІ серед населення району. Найбільша активність епідемічного процесу з грипу та ГРВІ спостерігалась з грудня 2018 року до середини лютого, коли захворіло на грип та ГРВІ 1368 жителів району, або 56,4% від загальної кількості захворілих за весь сезон.

Показники захворюваності серед дитячого населення перевищували показники захворюваності серед дорослих і склали 77,6%. Найвищий рівень захворюваності був зареєстрований серед дітей віком від 5-17 років - 1398 (80,8%) від кількості усіх захворілих дітей. Жодного випадку грипу в районі не було зареєстровано.

В епідсезоні 2018-2019 рр. проти грипу щеплено 32 особи. Обсяг профілактичних щеплень проти грипу низький і був недостатній для створення імунного прошарку та суттєвого впливу на зниження рівня захворюваності. Проведення обмежувальних заходів в організованих колективах сприяли стабілізації епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ.

Новий епідсезон з грипу та ГРВІ розпочався з 40 тижня 2019 року. Станом на 19 листопада всього зареєстровано 356 випадків захворювань на ГРВІ, в т. ч. 291 дітей. Захворюваність нижче епідпорогу на 57,8%.

Найбільший рівень захворюваності спостерігається серед школярів - 191 випадок від кількості усіх захворілих дітей. В епідсезоні 2019-2020 рр. імунізовано проти грипу 54 особи, в т. ч. 31 медичний працівник.

«Тільки вакцинація може вберегти від захворювання, пов’язаних з ним ускладнень та смерті. Щорічна вакцинація - найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів» - наголосила фахівець.

Принагідно учасники нарадаи попрохали надати роз’яснення, щодо процедури вакцинації. Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації рекомендував провести відповідні профілактичні бесіди в педагогічних, батьківських колективах району.