Міськрайонна газета

ПИТАННЯ ГАЛУЗЕЙ РИБНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ОБГОВОРИЛИ НА РОЗШИРЕНІЙ НАРАДІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ РАЙОНУ

Під час наради с представниками органів місцевого самоврядування Шосткинського району та голови Шосткинської районної державної адміністрації було підняти нагальні питання життєдіяльності сільських територій. Найперше,  було наголошено під час зібрання, на перспективному укладанні договорів з метою отримання послуг розчищення доріг у зимовий період. Віктор Ждаміров зауважив: - «Кожна сільська рада повинна не лише розраховувати на техніку філії «Шосткинський райавтодор», оскільки вона найперше обслуговуватиме дорогу державного, а вже після виконуватиме роботи на автошляхах місцевого значення. Необхідно аби було укладено договори з іншими організаціями для своєчасного забезпечення постійного руху транспорту дорогами району».

Під час наради також сільські голови та секретарі отримали консультативну допомогу від Сергія Рибачка, керівника ТОВ Фішер-Архітектори та Інженери, щодо механізму розроблення генерального плану населених пунктів, його правових та фінансових аспектів: - «Генеральний план з зонуванням територій дозволить їх використовувати ефективно, а значить дасть змогу громадам розвиватись з урахуванням майбутніх потреб, громадських та приватних інтересів з дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного, протипожежного законодавства».

Принагідно розглянули й питання дотримання норм чинного законодавства в галузі рибництва. Обговорення якого було ініційовано Управлінням державного агентства рибного господарства у Сумській області та Регіональним офісом водних ресурсів у Сумській області з питання використання водних об’єктів. Ігор Кулик, головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» проінформував про розміри штрафів, чинні обмеження для любительського лову, заборону риболовлі на зимувальних ямах та відповідальність у разі порушення норм законів «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону одних біоресурсів», «Про аквакультуру» та ін.

Інна Скипочка, провідний інженер з використання водних ресурсів Кролевецького міжрайонного управління водного господарства акцентувала увагу на приведенні у відповідність орендних відносин та вчинення дій, щодо укладання типових договорів оренди водних об’єктів за наявності договорів оренди земельних ділянок водного фонду, що нині діють. Також, в ході виступів та обговорень вирішувались питання раціонального використання водних об’єктів, орендарів ознайомили зі змінами природоохоронного, земельного та податкового законодавства. Було надано практичні рекомендації орендарям та представникам органів місцевого самоврядування району.