Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «ЩИРА ВДЯЧНІСТЬ КОЖНОМУ ФАХІВЦЕВІ, ЯКИЙ НЕ ПРОСТО ПІКЛУЄТЬСЯ ПРО ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ, А ВИХОВУЄ СОЦІУМ, НАПОВНЮЄ ЙОГО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯМ ТА МИЛОСЕРДЯМ»

Під час апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації говорили про роботу комунальної установи «Шосткинський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» Шосткинської районної ради. Любов Самойленко, директор Шосткинського районного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю розповіла, що протягом січня - жовтня 2019 року в установі пройшли реабілітацію 44 особи, з них 26 - дітей з інвалідністю. Загалом в районі потребують реабілітації - 35 дітей, 17- осіб з інвалідністю, які не мають змоги за станом здоров’я працевлаштуватися і не можуть самостійно себе обслуговувати та 1 дитина групи ризику. Найчастіше послугами центру користуються мешканці смт Вороніж, та сіл Клишки, Чапліївка, Собичеве та Крупець. Охоплення осіб з інвалідністю реабілітаційними заходами з початку року становить 81,1%. У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю отримало курс реабілітації 4 дитини з інвалідністю та 1 особа старша 18 років. З-поміж охоплених послугами центру осіб 1 дитина та 2 дорослих вперше взяті на обслуговування реабілітаційною установою. Переважна більшість вихованців мають вади внутрішніх органів та психічні захворювання. Тривалість реабілітаційного процесу в середньому складає на рік 56 днів, вік вихованців від 2 до 45 років.

До структури центру входять: кабінет соціальної реабілітації, кабінет педагогічної реабілітації, кабінет фізичної реабілітації, зала для проведення свят та розваг.

В центрі створено необхідні умови для всебічного розвитку осіб з особливими потребами та їх самореалізації. Заклад забезпечений ігровими наборами та навчальними посібниками, є сухий басейн та зручні меблі для занять, зала ЛФК оснащена тренажерами, масажним столом, набором оргтехніки та комп’ютерної техніки, під’єднаної до мережі Інтернет. Відремонтовано кімнату побутової реабілітації, за спонсорські кошти придбано електроплиту для приготування страв та випічки, де вихованці мають можливість самі вчитися готувати страви, вільно володіти електрообладнанням, що є необхідною умовою для самостійного проживання. Коштом районного бюджету зроблено капітальний ремонт кімнати соціально-побутової реабілітації, замінено вхідні двері, відремонтовано пандус.

В установі проводить заняття соціальний вихователь (індивідуальні та групові), ЛФК та медична сестра. Реабілітаційні методики включають елементи М. Монтесорі, ігротерапії, піскотерапії, закріплюються та поглиблюються знання з основних тем програмного матеріалу, з соціально-побутової орієнтації, відновлення функцій організму, фізичної самостійності та активності.

Налагоджена тісна співпраця центру з районною дитячою бібліотекою, районним будинком культури та Воронізькою ЗОШ-1, Воронізькою селищною радою, жіночий клуб «Відрада», байкерським клубом «Агрегат».

Для вихованців центру організовуються та проводяться екскурсійні поїздки. Творчі роботи осіб з особливими потребами постійно беруть участь у різноманітних виставках. Відвідують діти й обласний фестиваль творчості осіб з обмеженими фізичними можливостями «Розмай». В цьому році привезли перше місце з декоративно-прикладного мистецтва з обласного фестивалю до Дня захисту дітей.

Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації подякував колективу центру за професійне ставлення до покладених обов’язків: - «Ваша робота дійсно має виняткове значення, вона безцінна й надскладна. Щира вдячність кожному фахівцеві, який не просто піклується про людей з інвалідністю, а виховує соціум наповнює його взаєморозумінням та милосердям».