Міськрайонна газета

В. ЖДАМІРОВ: «ВСТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ ВІДЕОНАГЛЯДУ – КРИТИЧНО НЕОБХІДНА ВИМОГА СУЧАСНОСТІ ТА ПРИКЛАД ЕФЕКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Під час обговорення результатів реалізації Комплексної районної програми «Правопорядок на 2018-2020 роки» Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації наголосив на необхідності активного залучення органів місцевого самоврядування до впровадження в районі системи відео спостереження у населених пунктах: - «У нас вже є приклади коли саме завдяки камерам правоохоронцям вдалося встановити істину, та притягти до відповідальності за скоєне. Тож про доцільність їх обладнання говорити зайве. Адже, встановлення система відеонагляду – критично необхідна вимога сучасності та приклад ефективного використання коштів місцевих бюджетів».

Олександр Клименко, головний спеціаліст відділу правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та ЦЗН апарату розповів на встановлення коштом місцевих бюджетів систем відеонагляду у населених пунктах району у 2019 році районною програмою «Правопорядок на 2018-2020 роки» передбачено виділення коштів із місцевих бюджетів у сумі 120 тис. грн: - «Більшість сільських голів це питання не бажають вирішувати посилаючись на нестачу коштів. В цьому напрямку проведена робота тільки у Воронізькій селищній раді та Чапліївській сільській раді. В них відповідно, протягом року встановлено 16 та 5 камер відео спостереження коштом державного бюджету».

Поряд з цим, щодо аналізу криміногенної ситуації - загальний потік заяв і повідомлень до відділу поліції збільшився на 1,5%. В структурі злочинності, як і протягом 2018 року, домінують майнові злочини, насамперед – крадіжки майна. Найбільш криміногенна обстановка склалась в смт Вороніж, де протягом одинадцяти місяців 2019 року скоєно 104 кримінальних правопорушення, з яких 35 крадіжок; в с. Гамаліївка скоєно 23 кримінальних правопорушення, з яких 16 крадіжок; в с. Клишки скоєно 26 кримінальних правопорушень, з яких 9 крадіжок.

Протягом поточного року всього, за різноманітні правопорушення на території Шосткинського району, було складено 558 адміністративних протоколів. З яких, за ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення (виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його виготовлення) – 61 адміністративний матеріал, в результаті чого було вилучено та знищено 396,5 літрів самогону. Зареєстровано 14 фактів злочину незаконного обігу наркотичних речовин та за незаконне утримання наркопритону зареєстровано 1 кримінальне провадження.

З метою запобігання негативним проявам серед неповнолітніх, у тому числі пияцтву, наркоманії, дитячій бездоглядності і безпритульності, проводиться виявлення дітей та підлітків, які жебракують, вчиняють правопорушення, або стали жертвами злочинної діяльності дорослих. Проведено 11 профілактичних рейдів, в ході яких попереджені: батьки – 33 та 24 неповнолітніх. За зібраними матеріалами складено 13 адмінпротоколів (ст.184 КУпАП) направлено матеріали до суду на позбавлення батьківських прав на 3 батьків стосовно 3 дітей.

Забезпечене своєчасне виявлення небезпечний сімей, ведеться їх облік, здійснюється систематична перевірка умов виховання і утримання в них неповнолітніх, надається таким сім'ям соціальний супровід. На обліку знаходиться 15 сімей, в яких виховується 19 дітей.

Для приведення стану місцевих доріг у відповідність з вимогами державних стандартів філією «Шосткинський райавтодор» на протязі поточного року виконано ремонти ділянок автомобільних доріг в межах населених пунктів смт Вороніж, сіл Клишки, Тиманівка, Чапліївка, Ковтунове, проводились заходи з ліквідації деформацій, колійності та ямковості покриття на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, зимове експлуатаційне утримання доріг, ліквідація зелених насаджень, встановленню нових, тимчасових, поновлення наявних дорожніх знаків.

Загалом на забезпечення Районної програми «Правопорядок на 2018-2020 роки» кошти спрямовувались на утримання Шосткинського ОМВК та ремонт будівлі військового комісаріату – 240 тис. грн; на проведення поточних робіт військового містечка в/ч А-4427 – 350 тис. грн; для виконання службово-бойових завдань та поліпшення соціально-побутових умов особового складу в/ч 3022 – 90 тис. грн; на ремонт внутрішніх приміщень, виготовлення навчальної матеріальної бази та придбання комп’ютерної - техніки – 40 тис. грн.