Міськрайонна газета

ОБГОВОРЕНО ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГАЛУЗІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ РАЙОНУ НА 2020 РІК

Під час чергової апаратної наради говорили про стан цивільного захисту населення району та нагальні завдання в цьому аспекті. Серед числа останніх Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації відзначив першочерговим — вивезення отрутохімікатів, які досі зберігаються на території Ковтунівської сільської ради. «На найближчій сесії районної ради адміністрація пропонуватиме депутатському корпусу виділити та зарезервувати кошти для вивезення цих речовин. Мова йде про півтора мільйона гривень, які буде спрямовано на оплату послуг організації, що має ліцензію на транскордонне перевезення відходів такого класу небезпечності».

Валерій Ковальов, головний спеціаліст відділу правового забезпечення, оборонної роботи та цивільного захисту населення зауважив: робота, щодо укомплектування пакету документів – паспортизації відходів проведена.

Поряд з цим фахівець повідомив в районі функціонує 3 місцеві та 3 добровільні пожежні команди, 2 відомчі пожежні команди. Надають послуги з пожежогасіння 4-та пожежно-рятувальна частина, 30–тий професійний пожежний пост 2-го державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України в Сумській області.

Для координації робіт з ліквідації наслідків конкретної НС на районному та об’єктовому рівні у разі потреби утворюються спеціальна комісія (або штаб) з ліквідації наслідків НС, діяльність яких провадиться відповідно до положення про таку комісію (штаб).

Мережа проводового радіомовлення в сільських населених пунктах 6 сільських рад покриває лише 34% території району, надалі проходить скорочення радіоточок, що приведе до зникнення мережі. Тому згідно з вимогами часу проводиться виконання заходів щодо реалізації Концепції розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. Це виготовлення технічного проєкту системи автоматизованого централізованого оповіщення, оснащення програмно-апаратним комплексом пункту управління районної ланки єдиної державної системи ЦЗ, встановлення системи радіоперехоплення телебачення та FM студій, встановлення сигнально-гучномовних пристроїв на території населених пунктів (сільських рад).

Систематично поповнюється матеріальний резерв для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, паливно-мастильними матеріалами. Відремонтовано зовнішні джерела протипожежного водопостачання. Найскладніше становище з протипожежним водопостачанням в селі Собич, Тиманівка.

На високому рівні оцінено показове навчання з командою гасіння лісових пожеж (в рамках КШН з органами управління та силами ЦЗ м. Шостки і Шосткинського району 29 травня 2019 року проведене показове спеціальне об’єктове навчання на базі державного підприємства «Шосткинське лісове господарство»).