Міськрайонна газета

ВІКТОР ЖДАМІРОВ: «АГРАРНИЙ СЕКТОР РАЙОНУ КЕРУЄТЬСЯ ПРІОРИТЕТАМИ ВЕДЕННЯ СОЦІАЛЬНО ВІДПОВІДАЛЬНОГО БІЗНЕСУ»

Під час чергової апаратної наради при голові Шосткинської районної державної адміністрації присутні заслухали звіт про стан галузі тваринництва та хід зимівлі худоби 2019 – 2020 років і роз’яснення щодо нововведень у сфері трудового законодавства, військових зобов’язань.
З першого питання доповіла Людмила Воронець, начальник відділу
агропромислового розвитку та зауважила, що основним завданням тваринників району є забезпечення нарощування поголів’я тварин, збільшення валового виробництва продукції тваринництва та завершення інвестиційних проєктів що дасть змогу виконати ці завдання. Сьогодні галуззю тваринництва займається 10 агропідприємств, в тому числі: 7 - галуззю молочного скотарства, одне - птицею та 2 господарства - вівчарством. За підсумками 2019 року в сільськогосподарських підприємствах утримується 2734 голів великої рогатої худоби, в тому числі 1190 корів.
Підприємствами району за 2019 рік вироблено молока 6772 тонн, що на 978 тонн більше відповідного періоду минулого року. Надій на корову за підсумками 2019 року становить 6122 кг молока, що на 327 кг більше від показника минулого року. Реалізовано на забій худоби та птиці у живій вазі 393 тонн, що на 44 тонни більше показника минулого року.
Керівниками та спеціалістами господарств на достатньому рівні забезпечені умови для утримання худоби в зимово-стійловий період, забезпечена міцна кормова база та комфортні умови праці для тваринників в зимовий період.
Всього в галузь тваринництва за 2019 рік інвестовано 11,1 млн грн власних коштів, для придбання обладнання та завершення реконструкції тваринницьких приміщень.
У 2019 році сільгосппідприємствами району отримано дотацію за утримання корів в сумі 1043 тис.грн. Господарства населення отримали державну дотацію за утримання молодняку в домогосподарствах населення 349 тис.грн. (257 голів). Підсумовуючи роботу галузі тваринництва за 2019 рік слід відзначити, що зимівля тваринницьких ферм проходить організовано завдяки своєчасній підготовці виробничих об’єктів тваринницьких ферм до зимівлі та забезпечення худоби високоякісними кормами. Тому, в 2020 році галузь тваринництва має можливість зберегти наявне поголів’я та отримати заплановані показники виробництва продукції. Віктор Ждаміров, голова Шосткинської районної державної адміністрації наголосив на винятковому значенні агросектору на загальнодержавному рівні та в житті району зокрема: - «Нині аграрні підприємства, в пріоритеті яких є ведення соціально відповідального бізнесу, фактично тримають на собі життя сільських територій. Доречно аби й законодавчо сьогодні було підтримано норми щодо паралельного розвитку потужними агрохолдингами одразу двох напрямків - і рослинництва, і тваринництва».
З другого питання наради виступив Геннадій Пономарьов, начальник відділу правового забезпечення, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та цивільного захисту населення. Фахівець ознайомив з основними аспектами Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)», який набув чинності та опублікований 1 лютого у газеті «Голос України».