Міськрайонна газета

ПРО СТАН КРИМІНОГЕННОЇ СИТУАЦІЇ В РАЙОНІ

Про стан криміногенної ситуації, що склалася в Шосткинському районі доповідав на апаратній нараді, яку проводив тимчасово виконуючий обов'язки голови Шосткинської районної державної адміністрації Ігор Волинець заступник начальника Шосткинського відділу поліції ГУНП в Сумській області майор поліції Сергій Коверсун.

Упродовж 2019 року в Шосткинському відділі поліції було зареєстровано 2236 повідомлень які надійшли з населених пунктів Шосткинського р-ну (2018 рік - 2727).

Із вказаної кількості заяв і повідомлень, які надійшли з Шосткинського району, до Єдиного реєстру досудового розслідування внесено 356 матеріали про кримінальним правопорушенням (416 в 2018 р.) Закрито за відсутності складу кримінального правопорушення 162 повідомлення, по 110 кримінальним правопорушенням тривають слідчі дії, 84 кримінальних правопорушення розслідувані і особам повідомлено про підозру, та справи направлені до суду.

Проведеним аналізом оперативної обстановки в Шосткинському районі встановлено, що найбільш криміногенна обстановка склалась в смт. Вороніж, де протягом року скоєно 61 кримінальне правопорушення, с. Гамаліївка 15, с. Макове 12, с. Клишки 12, с. Чапліївка 10, с. Собич 10, с Миронівка 8 кримінальних правопорушень.

В Шосткинському відділі поліції на профілактичних обліках перебуває 84 особи з яких адміннаглядних -5 формальнопідпадаючих під адміністративний нагляд - 44, 33 - особи які вчинили домашнє насильство, та 2-є неповнолітніх за вчинення кримінальних правопорушень.

Співробітниками превенції та групами реагування патрульної поліції Шосткинського ВП в 2019 році було розкрито 50 кримінальних правопорушень складено 475 адміністративних протоколів, та накладено штрафів, на суму 352973 грн., стягнуто 108249 грн.

По лінії ГБ складено 304 адміністративних протоколи, накладено штрафів на суму 17886 грн., стягнуто 6805 грн. По лінії БДР складено 171 адміністративний протокол, накладено штрафів на суму 335087 грн., стягнуто 101444 грн.

З метою стабілізації оперативної обстановки на території обслуговування, та недопущення росту злочинності працівниками відділу проводяться комплексні оперативно - профілактичні відпрацювання під умовними назвами «Розшук», «Зброя - вибухівка», «Нагляд», «Мак», «Побут», «16 днів проти тендерного насильства» місячник добровільної здачі зброї та інші.

Дільничні офіцери поліції націлені на виявлення кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом зброї, боєприпасів, наркотичних засобів. Постійно проводиться профілактична роботи щодо попередження рецидивної злочинності, вживаються заход по здійсненню індивідуально - попереджувальної роботи з раніше судимими особами.

Особовий склад сектору превентивної діяльності зосереджений на виявленні дорослих осіб, які втягують дітей у злочинну діяльність, перш за все вживання наркотичних засобів та пияцтво. При встановленні фактів продажу неповнолітнім спиртних напоїв і тютюнових виробів правопорушників притягують до адміністративної відповідальності.

Крім того, на сьогоднішній день одним з найважливішим питанням є налагодження відносин між поліцією та населенням. Відповідно статті 11 Закону України «Про національну поліцію» діяльність поліції здійснюється в тісній співпраці та взаємодії з населенням.

На сьогоднішній день 5 дільничних офіцерів поліції обслуговують ІІІосткинський район, які в повній мірі не в змозі осилити той обсяг роботи, що стоїть перед ними без допомоги населення.

Також одним із проблемних та невирішених питань залишається матеріально-технічне забезпечення дільничних офіцерів поліції автотранспортом, паливо-мастильними матеріалами, службовими приміщеннями та оргтехнікою.

Сьогодні на правоохоронні органи покладено обов’язок із забезпечення належного рівня правопорядку на території Шосткинського району, профілактики та попередженні злочинів, протидії розповсюдженню наркоманії, незаконного обігу зброї, забезпеченню публічного безпеки.

Виконувати ці завдання без підтримки та допомоги органів місцевого самоврядування та громадськості дуже складно.